Te 8 porad znacznie przedłuży żywotność twojego materaca

Okaż odrobinę zainteresowania swoim miejscem do spania

Wymiana materaca wypada raz na osiem do dziesięciu lat, tak przynajmniej zalecają eksperci. Trzy tysiące godzin, ciężko w uwierzyć, ale właśnie tyle czasu przesypiamy przez jeden rok, tak więc można sobie wyobrazić, przez co przechodzą nasze legowiska. Jeśli pragniesz, by twój materac wiernie służył przez wiele lat, musisz poświęcić mu nieco uwagi. W przeciwnym razie prędzej, czy później jego podły stan da o sobie znać, a sen stanie się katorgą, w której efekcie będziesz chodził zgięty w pół. Przedstawiamy osiem wskazówek, przedłużających żywotność materacy.

Zakup materaca skutecznie odchudza portfel. Dobrze by było cieszyć się nim tak długo, jak to tylko możliwe.

1. Przewracanie na drugą stronę

Układanie materaców spodem do góry było niegdyś powszechnie zalecane przez producentów, ze względu na ich konstrukcję sprężynową. Mimo zmiany technologii produkcyjnej radzimy przeprowadzać tę czynność jednorazowo w ciągu miesiąca, aby powierzchnia twojego materaca nie zaczęła przypominać pobojowiska.

2. Pokrowiec ochronny

Takie akcesorium nie nadszarpnie domowego budżetu. Wypranie pokrowca to pestka w porównaniu z olbrzymim materacem, którego nie łyknie żadna pralka. Pokrowiec przyjmuje na siebie pierwszy ogień, pochłania zapocenia, brud, i wilgoć, utrzymując w czystości powierzchnię samego materaca. Dokonując wyboru ochraniacza, koniecznie zwróć uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany, przecież nie chcesz, by przylepiał ci się do pleców. Współczesne pokrowce szyje się z naturalnym materiałów, niezwykle komfortowych i miłych w dotyku.

3. Chodzenie po materacu

Ile razy zdarzyło się ci podnieść głos na dzieci korzystające z łóżka na zasadzie trampoliny? Nic w tym dziwnego, takie zabawy mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń szkieletu łóżka, nie wspominając o materacu. Pomijając rozbrykane dzieciaki, również dorośli czasami stają na łóżku, aby zdjąć z półki umieszczone tam przedmioty. Nie należy tego robić pod żadnym pozorem, punktowa koncentracja ciężaru jest w stanie trwale odgnieść powierzchnię, a nawet połamać drewnianą konstrukcję.

4. Czworonożni towarzysze

Wielu ludzi śpi razem ze swoimi czworonożnymi pociechami, my osobiście nie mamy nic przeciwko takim praktykom, co nie zmienia faktu, że twój materac ma na ten temat całkiem odmienne zdanie. Fragmenty sierści i naskórek zwierzaka skutecznie brudzą łóżko, a ostre pazurki w połączeniu z miękką powierzchnią materaca to mieszanka wybuchowa, której skutek może sprawić, że oczy wyjdą ci na wierzch.

Przejdź do następnej strony i poznaj kolejne cztery wskazówki!

Strona 1/2