5 ćwiczeń wyszczuplających ramiona

Pożegnaj się z tkanką tłuszczową na ramionach!

Ramiona to jedno z miejsc, w których najciężej zrzucić wagę. Jest to miejsce, w którym szybko może odkładać się tłuszcz, tak samo, jak w przypadku pośladków. Chcesz wyszczuplić ramiona? Zacznij więc od pięciu poniższych ćwiczeń. Można je wykonywać w domu – czego chcieć więcej?

Solidna podstawa

To nie nowość, że zdrowy styl życia idzie w parze z utratą wagi. Bez względu na to, jak bardzo się starasz, jeśli nie zmienisz diety i nawyków ruchowych, żadna część Twojego ciała nie stanie się bardziej umięśniona ani szczuplejsza. Dlatego pij dużo wody oraz stosuj zróżnicowaną i zdrową dietę, bogatą w błonnik, który sprawi, że uczucie sytości pozostanie na dłużej. Na koniec upewnij się również, że ćwiczysz odpowiednią ilość. Oprócz poniższych ćwiczeń pływanie jest również dobrą alternatywą, jeśli chcesz ćwiczyć ramiona. Teraz gdy omówiliśmy już podstawy, możemy zabrać się do pracy.

Ćwiczenia na szczuplejsze ramiona

Do poniższych ćwiczeń będziesz potrzebować obciążenia. Dzięki temu ćwiczenia są intensywniejsze i efektywniejsze. Nie masz w domu hantli? Możesz łatwo zrobić własny zestaw, napełniając butelkę wodą lub piaskiem. Zawsze rób 90-sekundowe przerwy między seriami. Daj z siebie wszystko podczas ćwiczeń i nie poddawaj się zbyt szybko, ale też staraj się nie przeholować. Wytrzymałość lepiej jest budować stopniowo.

Zapoznaj się z opisami i filmami do ćwiczeń na następnej stronie.

Strona 1/2