5 wskazówek, jak uchronić okulary przed zaparowaniem podczas noszenia maseczki

Pozbądź się zaparowanych okularów podczas noszenia maseczki

W erze koronawirusa noszenie maseczki jest obowiązkowe w wielu sytuacjach, na przykład w transporcie publicznym. Można by pomyśleć, że to nie problem, ale dla tych z nas, którzy noszą okulary… nie jest to przyjemne doświadczenie. Noszenie maseczki oznacza wydychanie ciepłego powietrza, które powoduje zaparowanie okularów. Na szczęście istnieje kilka dobrych wskazówek, jak tego uniknąć podczas noszenia maseczki.

W jaki sposób nosisz maseczkę?

Zanim przejdziemy do wskazówek, jak zapobiegać zaparowaniu okularów, ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo nosić maseczkę. Przede wszystkim dokładnie umyj i wysusz ręce. Następnie podnieś maseczkę za pomocą gumek, nie dotykając materiału. Załóż pętle za uszy, a zdejmując maseczkę, dotykaj tylko gumek. Przechowuj maseczki materiałowe w zamkniętej plastikowej torbie; nie trzymaj używanych i nowych maseczek razem. Nie wkładaj nieokrytych niczym maseczek do torebki, może to doprowadzić do rozprzestrzeniania się wirusa. W takim wypadku wirus może zainfekować inne przedmioty.

Wskazówki, jak unikać zaparowania okularów

Okulary parują przez powietrze wydychane do maseczki. To powoduje, że ciepły i wilgotny oddech ucieka przez kilka małych otworów, również tymi pod oczami. Ciepłe powietrze unosi się i dostaje za szkła okularów. Efekt? Irytująco zaparowane okulary, które ciągle trzeba wycierać ściereczką. Wypróbuj jedną z poniższych wskazówek, aby uniknąć konieczności ciągłego czyszczenia okularów.

Płyn do naczyń

Jedną z pomocnych rzeczy zapobiegającą zaparowaniu okularów jest użycie płynu do naczyń. Umieść niewielką kroplę płynu do naczyń na szkłach i dobrze wetrzyj ściereczką (szczególnie po wewnętrznej stronie). Możesz również włożyć okulary do piany z płynu przed umyciem naczyń.

Przeczytaj więcej na następnej stronie.

Strona 1/2