7x Co twój wygląd mówi o tobie i twoim zdrowiu

4. Twarz a agresja

Ludzie potrafią ocenić, jak bardzo jest się agresywnym na podstawie budowy twarzy. Szeroka twarz i szczęka wskazują na bardziej agresywną osobę. Ma to sens, ponieważ ten kształt twarzy warunkowany wysokim poziomem testosteronu. Na podstawie twarzy można również ocenić czyjąś siłę. Osoby o bardziej przyjaznej twarzy są oceniane jako słabsze, a osoby z gniewnym wyrazem twarzy jako silniejsze.

5. Twarz a przestępczość

Według pewnego brytyjsko-izraelskiego badania osoby, którzy wyglądają na wściekłe, są częściej postrzegane jako przestępcy. Jeśli wyglądasz łobuzersko lub niepewnie, często będziesz kojarzony z mrocznymi sprawami. Badania pokazują, że osoby o niepewnym wyglądzie często otrzymują surowsze kary niż osoby o godnym zaufania wyglądzie.

6. Twarz a zdrowie

To, że wygląd mówi wiele o zdrowiu, to nic dziwnego. Osoby palące mają więcej zmarszczek niż niepalące. Czy wiesz, że liczba zmarszczek na twarzy mówi o stanie serca? Według badań przeprowadzonych w 2012 roku osoby ze średnio większą liczbą zmarszczek na twarzy mają serce w gorszym stanie. Już samo spojrzenie w czyjeś oczy może wiele powiedzieć o zdrowiu tej osoby. Czerwone plamki na oczach mogą być oznaką cukrzycy.

7. Ciało i zdrowie

Długie badanie z udziałem 4000 mężczyzn wykazało, że długość niektórych palców może mieć związek z ryzykiem raka prostaty. Mężczyźni, których palec wskazujący jest takiej samej długości lub dłuższy niż palec serdeczny, mają o 33% większe ryzyko zachorowania na raka prostaty. Wykryto również związek między wzrostem a ryzykiem zachorowania. Osoby wyższe mają niższe ryzyko problemów z sercem, a z kolei osoby niskie mają niższe ryzyko zachorowania na raka. Można to przypisać hormonom wzrostu, które w niektórych przypadkach zmniejszają ryzyko zachorowania, a w innych je zwiększają.

Strona 2/2

Czytaj także: Oto, dlaczego powinno się spać na lewym boku

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: man-man | Zdjęcie: Pexels