9 pokarmów i napojów, których należy unikać, jeśli próbujesz schudnąć

Soki owocowe

Nawet jeśli mowa o 100% soku owocowym, niekoniecznie oznacza to, że jest on zdrowy. Soki owocowe zawierają dużo cukru i nawet jeśli pochodzi on ze zdrowej żywności, organizm nadal postrzega go jako cukier. Jest więc przetwarzany w taki sposób. Co więcej, w przetwórniach soki owocowe wcale nie robią się coraz zdrowsze. Sok jest często przechowywany w zbiornikach z tlenem, aby zachować smak, jednak podczas tego procesu napój traci swoje właściwości zdrowotne.

Płatki śniadaniowe

Płatki kukurydziane z mlekiem to najłatwiejsza opcja, ale niezbyt zdrowa. Większość płatków śniadaniowych zawiera cukry i substancje słodzące, których organizm nie jest w stanie łatwo strawić. Masz ochotę na proste śniadanie? Wybierz płatki owsiane.

Sól

Czy podano ci danie, którego smak jest zbyt mdły? W takich sytuacjach szybko sięgamy po sól. Jednak nie jest to zbyt zdrowe. Spożywanie zbyt dużej ilości soli może doprowadzić do nadciśnienia krwi, co z kolei może skutkować chorobami układu krążenia. Ponadto organizm zatrzymuje wtedy dużo więcej wody, co widać po wejściu na wagę.

Produkty beztłuszczowe

Zarówno spożywanie zbyt dużej, jak i zbyt małej ilości tłuszczu przyczynia się do powstawania problemów. Organizm potrzebuje tłuszczu do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego jogurt o zerowej zawartości tłuszczu nie zawsze jest lepszy niż jogurt zawierający go. Tłuszcze są często zastępowane cukrem, co również nie jest dobre. Zdrowe tłuszcze rozpoznasz na etykietach żywieniowych pod nazwą „tłuszcze nienasycone”. Złe tłuszcze są oznaczone jako tłuszcze nasycone i trans.

Ser

Ser może być zarówno zdrowy, jak i niezdrowy. Należy go starannie wybierać. Tłuste sery zawierają dużo kalorii, które szybko się odkładają. W sklepie spożywczym łatwo znaleźć sery, które nie zawierają tylu kalorii, na przykład sery typu 30+.

Alkohol

Choć drinki potrafią smakować wyśmienicie, alkoholu lepiej jest unikać, gdyż często zawiera dużo węglowodanów i cukrów. Kilka kieliszków wina lub piwa to ponad 300 pustych kalorii.

Strona 2/2

Czytaj także: Jak znacznie zmniejszyć zużycie wody za pomocą plastikowej butelki

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Gloriousa | Zdjęcie: Unsplash