Chodzisz w nocy do łazienki? Zastosuj poniższe wskazówki

W ten sposób będziesz mógł wygodnie leżeć w ciepłym łóżku w nocy

Nie ma nic bardziej irytującego niż wychodzenie z łóżka i sikanie w nocy. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, jak tego uniknąć. Przygotowaliśmy całą listę!

Niezwykle irytujące

Wszyscy tego doświadczyliśmy: śpisz sobie wygodnie w swoim ciepłym łóżku, ale budzisz się, bo musisz iść do łazienki. To niezwykle irytujące, jednak da się coś z tym zrobić! Jest kilka rzeczy, które powodują ten problem. Być może próbowałeś już wszystkiego, aby uniknąć nocnych wizyt w toalecie, na przykład nie pijesz dużo wieczorem. Nie zadziałało? Spróbuj w takim razie skorzystać z poniższych wskazówek.

Nadreaktywny pęcherz moczowy

Zwykle produkujesz około 1 do 2 litrów moczu dziennie, z czego tylko 25% w nocy. Powinieneś więc być w stanie przetrwać całą noc bez konieczności sikania. Czy zdarza Ci się wstawać kilka razy w nocy, aby iść do łazienki? Prawdopodobnie masz nadreaktywny pęcherz, określany również jako nokturia. Oznacza to, że masz zwiększoną produkcję moczu w nocy. To zaburzenie występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn, a wiek również odgrywa pewną rolę.

Ciekawią Cię przyczyny? Przeczytaj więcej na następnej stronie.

Strona 1/2