Co można poradzić na nadmierną potliwość? Wypróbuj te wskazówki przeciw poceniu

Masz wiecznie plamy potu na koszuli?

Po szybkiej przejażdżce rowerem, gdy na zewnątrz jest 30 stopni Celsjusza, po wycieczce na siłownię z niesamowicie wysportowanym przyjacielem lub podczas bardzo ważnej prezentacji w pracy prawdopodobnie będziesz się dużo pocić. Nie martw się! Jest to całkowicie normalne, chociaż niektórzy ludzie pocą się szybciej niż inni. Czy pocenie powstrzymuje Cię w codziennym życiu? To może być poważne utrapienie.

Wzmożona potliwość!

Przyczyny

Istnieje wiele przyczyn nadmiernego pocenia. Może się pojawić w gorący letni dzień lub po niektórych ćwiczeniach na siłowni. Co więcej, emocje takie jak strach, stres lub pobudzenie mogą również wzmagać potliwość. Wreszcie istnieją również medyczne przyczyny nadmiernego pocenia się: niektóre rodzaje leków, menopauza lub nadwaga.

Za dużo

Masz wrażenie, że pocisz się bardziej niż inni ludzie? Jest to możliwe, ponieważ nie wszyscy jesteśmy tacy sami. Trudno określić, jaki poziom pocenia można uznać za nadmierną potliwość. Potu w zasadzie nie można mierzyć w ten sposób. Lekarz rodzinny Edwin de Vaal wyjaśnia to portalowi NU.nl. Twierdzi, że o nadmiernej potliwości można mówić wtedy, gdy osoba pocąca się doświadcza konsekwencji społecznych: unika pewnych wydarzeń, ponieważ może to wywołać pocenie.

Przeczytaj na następnej stronie, jak poradzić sobie z nadmierną potliwością.

Strona 1/2