Czy to normalne, że masz zadurzenie, gdy jesteś w związku?

crush relationship

To nie musi być koniec waszego długotrwałego związku

Dla niektórych ludzi, ich partner zakochujący się w kimś innym automatycznie oznaczałby koniec związku. Uważają, że jest to wyraźna czerwona flaga, gdy osoba, którą kochają, rozwija uczucia do innej osoby. Ale tak nie musi być, według neuropsychologa.

Nie panikuj

To może być przerażające, gdy jesteś w zaangażowanym związku i zaczynasz mieć uczucia dla kogoś innego. Ty i twój partner możecie nie być tak zakochani, jak byliście, kiedy właśnie się spotkaliście, a niektóre z pasji mogły również odejść. A kiedy spotkasz kogoś innego, z kim możesz się śmiać i rozmawiać, może to być wystarczająco ekscytujące, aby doprowadzić do uczucia. Ale to nie znaczy, że twój związek jest skończony. Neuropsycholog Nawal Mustafa mówi, że jest to całkowicie normalne, aby czasami zadurzyć się w kimś, kto nie jest twoim partnerem.

Dużo zauroczeń

Naukowcy odkryli, że 69,9 procent kobiet, które są w kochających i zaangażowanych, długotrwałych związkach, doświadczyło zadurzenia w ludziach, którzy nie byli ich partnerami. Oznacza to, że jeśli zadurzyłaś w kimś innym, jest to całkowicie normalne. I nie musisz się jeszcze martwić o swój obecny związek. Twoje niewinne zadurzenie zmieni się w zagrożenie dla twojego związku dopiero wtedy, gdy będziesz na nim działać.

Więc tak naprawdę nie ma nic do zrobienia w tej sprawie, z wyjątkiem czekania na to co się wydarzy. Jeśli nie zainwestujesz żadnego czasu ani energii w to zadurzenie, zniknie tak szybko, jak się pojawiło. A twój związek będzie tak silny, jak to było na samym początku.

Przeczytaj także: Oto dlaczego ludzie rozwodzą się po kilkudziesięciu latach małżeństwa

Source: Marie Claire | Image: Unsplash, Vince Fleming