Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu: 5 wskazówek, które mogą pomóc

prevent burnout

Według neuropsychologa są to sposoby na radzenie sobie ze stresem

Życie jest stresujące. Są miejsca, do których trzeba iść, ludzie, których trzeba zobaczyć i rzeczy, które trzeba zrobić. Nawet jeśli masz chwilę dla siebie, czujesz, że musisz coś zrobić. Na przykład posprzątać kuchnię, złożyć pranie, zadzwonić do rodziców… I nawet kiedy jesteś sam, nigdy nie jesteś tak naprawdę sam. Twój telefon będzie stale przypominał ci o tym, co robią ludzie wokół ciebie i co powinieneś robić. Jak więc sprawić, by stres Cię nie dopadł?

1. Stres jest twoim przyjacielem

Czekaj, co? Tak! Stres jest twoim przyjacielem. Gdy tylko zaczniesz postrzegać stres jako coś, co może ci pomóc, a nie coś, co sprawi, że umrzesz przedwcześnie, zredukujesz wszystkie szkodliwe skutki stresu. Ponieważ jedynym powodem, dla którego stres przyprawia cię o mdłości, jest to, że myślisz, że tak się stanie. Stres jest tym, co przygotowuje organizm do działania. A to oznacza, że stres jest w rzeczywistości czymś, co powinno być mile widziane i wykorzystywane do stawienia czoła wszystkim wyzwaniom, przed którymi stoisz. Jeśli przestaniesz bać się stresu, zmniejszysz ryzyko chorób układu krążenia z 43% do zera.

2. Nie oglądaj wiadomości

Jeśli spędzasz dużo czasu oglądając wiadomości, będzie się wydawać, że świat się rozpada. Ponieważ wiele relacji w wiadomościach jest negatywnych. Jeśli oglądasz dużo negatywnych wiadomości, może to spowodować stres. Zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Więc spróbuj zmniejszyć ilość czasu, który spędzasz na oglądaniu wiadomości. Albo przestań oglądać je wszystkie razem. Anuluj subskrypcje gazet i pomiń kanały informacyjne. Jeśli nie widzisz tego, nie możesz się tym stresować. Inną dobrą alternatywą byłoby poszukanie szczęśliwych gazet lub stron internetowych. Kanały informacyjne, które skupiają się tylko na dobrych rzeczach dziejących się na świecie. To przywróci ci wiarę w ludzkość, a wraz z tym zmniejszy twój stres.

3. Słuchać muzyki klasycznej

Jeśli działa to na niemowlęta, to może zadziałać również na Ciebie. Szczególnie muzyka Bacha jest znana z tego, że ma działanie relaksujące. Więc następnym razem, gdy będziesz biegać po sprawunki lub pracować nad jakimś obowiązkiem, posłuchaj Bacha i zobacz, jak spokojny czujesz się po tym!

4. Wdzięczność

Kiedy wyrażasz wdzięczność za rzeczy w twoim życiu, duże lub małe, może to mieć pozytywny wpływ na twoje zdrowie psychiczne. Według neuropsycholog Ellen Botman z Happy Brain Clinics, kiedy zapisujesz wszystkie rzeczy, za które jesteś wdzięczny, trenujesz reakcję organizmu na stres. A to oznacza, że będziesz w stanie lepiej radzić sobie ze stresem, gdy tylko się pojawi.

5. Przejdź się

Wiemy, że chodzenie jest dla ciebie dobre. Ale zwłaszcza jeśli spędzasz dużo czasu w domu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz (na przykład podczas pracy w domu), naprawdę korzystne może być „pójście do pracy” na spacer przed rozpoczęciem dnia pracy. Nie tylko zmniejszy to stres i wzmocni układ odpornościowy; jeśli będziesz chodzić z domu i do domu przed rozpoczęciem pracy w domu, uzyskasz lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Dzięki tym wskazówkom możesz znacznie zmniejszyć stres i poczuć się dzięki temu znacznie lepiej!

Przeczytaj także: Czy występuje u Ciebie któryś z poniższych objawów? Jeśli tak, możesz to oznaczać, że stoisz w obliczu wypalenia

Source: Elegance | Image: Unsplash, Abigail Keenan