Kilka wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się uporczywego kaszlu

rid of cough

Kilka prostych wskazówek, jak poradzić sobie z tym kaszlem!

Kiedy zmieniają się pory roku, łatwo złapać przeziębienie. A kiedy masz przeziębienie, prawie zawsze towarzyszy mu uporczywy (i denerwujący) kaszel. Kiedy kaszel ci przeszkadza, chcesz zrobić wszystko, aby się go pozbyć. I na szczęście mamy właśnie wskazówki, jak sobie z nim poradzić!

Kaszel

Kaszel jest czymś zupełnie normalnym. Nie robimy tego tylko z powodu przeziębienia lub grypy, robimy to, ponieważ nasz organizm stara się utrzymać płuca i drogi oddechowe wolne od wszelkich przeszkód. Gdy dopada nas przeziębienie lub jakaś inna infekcja, albo gdy wdychamy dym lub kurz, błona śluzowa w drogach oddechowych wytwarza śluz. Kiedy w Twoich drogach oddechowych znajduje się śluz, Twój organizm zadba o to, aby się go pozbyć. A robi to poprzez kaszel. W końcu, z czasem, twój kaszel zniknie, ale czasami chcesz przyspieszyć ten proces. Do tego właśnie służą te wskazówki!

Miód

Pierwsza wskazówka to dodanie trochę miodu i odrobiny cukru do jakiejś wrzącej wody. Miód łagodzi twoje gardło, a wraz z nim twoją śluzówkę. Zmieszaj więc trzy łyżki miodu z odrobiną cukru i około jedną filiżanką gorącej wody. Nie musisz wypijać tego (bardzo) słodkiego napoju na raz. Jeśli będziesz go pić powoli, na pewno poprawi on samopoczucie Twojego gardła i uchroni Cię przed kaszlem.

Imbir

Jeśli nie lubisz miodu, możesz również dodać imbir do filiżanki gorącej wody, aby zrobić własną herbatę imbirową. To spowoduje, że śluz w Twoich drogach oddechowych zostanie rozbity. A to oznacza: koniec z kaszlem!

Jeśli chcesz, aby ten napój był dodatkowo skuteczny, dodaj do niego trochę cynamonu. Wystarczy zagotować trochę wody w garnku, dodać kawałki imbiru, laskę cynamonu i kilka goździków. Dzięki temu Twoja herbata imbirowa będzie nie tylko smaczniejsza, ale również o wiele skuteczniejsza w leczeniu kaszlu.

Tymianek

Innym rodzajem herbaty, która pomaga pozbyć się uporczywego kaszlu, jest herbata tymiankowa. Jeśli zrobisz sobie filiżankę herbaty tymiankowej i dodasz do niej trochę cukru, ukoi ona Twoje gardło i ochroni Twoją śluzówkę przed bakteriami. Znów poczujesz się lepiej!

Przeczytaj także: Czy to grypa, przeziębienie czy COVID? Jak rozróżnić te trzy przypadki

Source: Oma Weet Raad | Image: Unsplash, Towfiqu barbhuiya