Kobieta codziennie spożywa kurkumę – efekty cię zadziwią

Kurkuma to prawdziwie cudowne lekarstwo

To stosunkowo mało znany składnik w Holandii. A szkoda, bo jeśli istnieje produkt, który zasługuje na miano „superfood”, jest nim właśnie kurkuma. Do tej pory odkryto już ponad 600 profilaktycznych i leczniczych zastosowań kurkumy, a badania wciąż napływają. Pewna kobieta o imieniu Karin stosowała ją codziennie przez miesiąc. Efektów, jakie zauważyła po tym miesiącu, nikt się nie spodziewał.

Karin od jakiegoś czasu cierpiała na wysoki poziom cholesterolu i problemy żołądkowo-jelitowe. Bezskutecznie szukała rozwiązań i postanowiła dać kurkumie ostatnią szansę na zwalczenie swoich problemów. Stosowała ją w kuchni przez miesiąc, co najwyraźniej przyniosło efekty. Karin wkrótce przekonała się, że kurkuma jest rozwiązaniem jej problemów zdrowotnych, odkryła również, że działa bardzo korzystnie na wiele innych kwestii. Ciekawi cię, w czym jeszcze może pomóc kurkuma? Zaraz wyjaśnimy.

1. Kurkuma wspomaga odchudzanie

Kurkuma naprawdę potrafi pomóc w schudnięciu. Badania na zwierzętach wykazały, że pomaga ustabilizować poziom cukru. Zapobiega gromadzeniu się węglowodanów w postaci tłuszczu, co blokuje przyrost masy ciała. Ze względu na swoją cierpkość, przyspiesza również metabolizm. To z kolei w dłuższej perspektywie przyspiesza spalanie kalorii. Do tego kurkuma poprawia również smak potraw. Oznacza to, że szybciej jesteśmy syci i przez to jemy mniej.

Więcej wskazówek znajdziesz na kolejnych stronach.