Który kolor pasuje do twojej osobowości? Powiemy ci!

kolor osobowości

Jesteś ognistą czerwienią czy słonecznym żółtym?

W starożytnej Grecji wierzono, że można wywnioskować, jakim się jest człowiekiem na podstawie wyglądu. Istniało na przykład przekonanie, że osoba z dużym czołem jest bardzo inteligentna. A co w przypadku długiej szyi? To wskazywało na lenistwo. Obecnie do rozszyfrowania własnej osobowości korzystamy z testów psychologicznych. Jednym z takich przykładów jest metoda DISC.

Osobowość

Na pewno zauważyłeś, że w grupie wszyscy zachowujemy się inaczej. Niektóre osoby wcielają się w rolę lidera projektu, podczas gdy inne robią notatki i przynoszą reszcie grupy kawę. Rola, jaką odgrywa każda osoba, zależy od jej osobowości i osobowości innych osób w grupie. Twoja osobowość jest odzwierciedleniem twojego rozwoju i obejmuje wszystko, co czujesz, myślisz lub robisz.

Kolory w metodzie DISC

Czy wiesz, że można opisać osobowość za pomocą kolorów? To właśnie nazywamy metodą DISC. DISC oznacza:

  • D: Dominacja
  • I: Inducement (Motywacja)
  • S: Submission (Uległość)
  • C: Compliance (Zgodność)

Psycholog dr William Maston opracował metodę DISC i sporządził schemat czterech najbardziej rzucających się w oczy stylów zachowania ludzi wraz z odpowiadającymi im emocjami. Przełożył następnie te cztery style zachowania na kolory. Chcesz wiedzieć, który kolor pasuje do twojej osobowości? Możesz przeczytać o tym poniżej.

1. Ognista czerwień

Wraz z literą D oznaczającą dominację pojawia się kolor czerwony. Osoby o tym stylu komunikacji są pewne siebie, nastawione na osiąganie wyników i asertywne. Nie stronią od konfrontacji i nie boją się ryzykować. Mogą być zbyt bezpośrednie w stresujących sytuacjach, przez co wydają się aroganckie. Podczas poznawania nowych osób mocno ściskają im dłoń, nawiązują bezpośredni kontakt wzrokowy i mówią donośnym głosem.

Ciekawią cię inne kolory? Kontynuuj czytanie na następnej stronie.

Strona 1/2