Cytryna, sól i pieprz to wszystko, czego potrzebujesz, aby rozwiązać te problemy

1. Ból gardła

Możesz pozbyć się bólu gardła, dodając do szklanki ciepłej wody 1 łyżkę świeżego soku z cytryny, pół łyżeczki czarnego pieprzu i łyżeczkę soli. Garguluj tym płynem.

2. Usuń kamienie żółciowe

Stwardniałe złogi soków trawiennych, które znajdują się w Twoim pęcherzyku żółciowym, nazywane są kamieniami żółciowymi. Te kamienie żółciowe mogą być bolesne i mogą zakłócać Twoje trawienie. Połącz w szklance trzy części oliwy z oliwek z 1 częścią cytryny i 1 częścią czarnego pieprzu. Wypij tę mieszankę. To może czasami spowodować, że kamienie żółciowe się przemieszczają.

3. Wrzody na zębach (ang. canker sores)

Jeśli twoje zdrowie nie jest wspaniałe, prawdopodobnie cierpisz na wrzody w ustach. Aby to wyleczyć, umieść łyżkę stołową soli himalajskiej w szklance ciepłej wody i wymieszaj. Płucz tym usta trzy razy dziennie, a twoje wrzody wkrótce znikną.

4. Utrata wagi

Chcesz schudnąć tuż przed świętami? Jest to możliwe dzięki następującemu napojowi: 1/4 łyżeczki mielonego czarnego pieprzu, 2 łyżki soku z cytryny i łyżka miodu w szklance wody. Pij to na pusty żołądek codziennie rano, a szybko schudniesz!

5. Mdłości

Rozdrażniony żołądek można ukoić czarnym pieprzem, natomiast cytryna powstrzymuje mdłości. Dlatego wymieszaj łyżkę soku z cytryny i łyżeczkę pieprzu w dużej szklance ciepłej wody i pij powoli małymi łykami.

6. Przeziębienia i grypy

Cytryna może zdziałać cuda w przypadku przeziębienia lub grypy. Umieść sok z połowy cytryny i skórkę w dużym kubku przegotowanej wody. Pozostaw na dziesięć minut i usuń skórkę z cytryny z kubka. Pij to codziennie, aż poczujesz się lepiej.

Strona 2/2

Przeczytaj także: Oto dlaczego powinieneś pić wodę z cytryną każdego dnia

Image: videostill