Objawy niskiego ciśnienia krwi

Objawy niskiego ciśnienia krwi

Jeśli nie występują żadne objawy, prawdopodobnie ciśnienie krwi jest prawidłowe. Nawet jeśli Twoje wartości są bardzo niskie, nie musi to oznaczać, że masz jakiekolwiek problemy. Czy rozpoznajesz którykolwiek z poniższych objawów? Jeśli tak, wtedy Twoje ciśnienie krwi może być zbyt niskie.

  • Zawroty głowy, szczególnie po wstaniu z krzesła
  • Nieostre widzenie lub widzenie czarnych plam
  • Zmęczenie
  • Zawroty
  • Nudności
  • Omdlenie

Możliwe przyczyny

W większości przypadków niskie ciśnienie krwi jest alarmujące, ale nie jest oznaką choroby podstawowej. Kobiety mogą cierpieć na niskie ciśnienie krwi z powodu obfitych krwawień miesiączkowych lub w czasie ciąży. Poza tym niektóre leki mogą obniżać ciśnienie krwi (jako efekt uboczny). Jeśli miałeś/aś nudności i wymiotowałeś/aś, ciśnienie krwi również mogło spaść. Wreszcie niskie ciśnienie krwi może wskazywać na (wewnętrzną) utratę krwi, infekcje, anemię lub arytmię. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy, odwiedź swojego lekarza rodzinnego, aby dowiedzieć się, co jest przyczyną.

Leczenie i wskazówki

Leczenie niskiego ciśnienia krwi zależy całkowicie od przyczyny. Czasami nie można usunąć przyczyny, co uniemożliwia leczenie. Jeśli ciśnienie krwi jest zbyt niskie, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Na przykład, po długim leżeniu lub siedzeniu zawsze bardzo powoli wstawaj, aby zapobiec zawrotom głowy i niewyraźnemu widzeniu. Dla osób z niskim ciśnieniem krwi niezwykle ważne jest również picie wystarczającej ilości wody, zwłaszcza po wysiłku lub w ciepłe dni. Jeśli korzystasz z sauny lub gorącej kąpieli, zmieniaj pozycję ze siedzącej na stojąco w sposób ostrożny.

Strona 2/2

Czytaj także: Ważne: tak rozpoznasz zawał serca u kobiet

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: Thuisarts | Zdjęcie: Pixabay