Oto co możesz zrobić, aby zapobiec odmrożeniom tej zimy

chilblains

Utrzymuj ciepłe dłonie i stopy dzięki tym wskazówkom

Jest zima!!! I choć śnieg, jazda na łyżwach, gorące kakao i święta sprawiają, że zima staje się magiczną porą roku, to jest też pewien minus grudniowej pogody: odmrożenia.

Przyczyna

Na zewnątrz jest zimno i zazwyczaj dłonie i stopy jako pierwsze odczuwają skutki chłodów. Czy kiedykolwiek czułeś to swędzenie, uczucie pieczenia w dłoniach i stopach po wyjściu na zewnątrz w zimnie? W takim razie możesz mieć do czynienia z odparzeniami. Zazwyczaj skóra zaczyna nieco puchnąć i widoczne są czerwone lub fioletowe plamy. Objawy te występują zazwyczaj w temperaturze poniżej dziesięciu stopni Celsjusza. W zimnie twoje naczynia krwionośne będą się zwężać, co powoduje, że mniej krwi dopływa do skóry rąk i palców. To powoduje brak tlenu w tych obszarach. Dlatego twoje palce u rąk i nóg zaczną puchnąć, zmieniać kolor i odczuwać swędzenie.

Zapobieganie odmrożeniom

Niestety, nie ma lekarstwa na odmrożenia. Gdy dłonie i stopy zmarzną i poczujesz swędzenie, jedyne co możesz zrobić to czekać aż uczucie to minie. Istnieją jednak sposoby zapobiegania odmrożeniom. Przede wszystkim należy chronić się przed zimnem. Można to zrobić ubierając się ciepło; szaliki, rękawiczki, grube skarpety. Upewnij się tylko, że ubrania, które nosisz są w odpowiednim rozmiarze. Zbyt duże ubrania lub za małe buty mogą spowodować przeziębienie.

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniach może być również korzystna w zapobieganiu odparzeniom. Aby utrzymać ciepło, nie musisz robić nic szczególnego: regularne spacery lub ćwiczenia fizyczne również mogą pomóc w utrzymaniu ciepła. Możesz też wtulić się w ciepły koc i wypić filiżankę gorącej czekolady, która Cię rozgrzeje, a odmrożenia wkrótce staną się przeszłością.

Przeczytaj także: Dzięki tej poradzie błyskawicznie pozbędziesz się lodu na szybach swojego samochodu

Source: MaxVandaag | Image: Unsplash, whereslugo