Oto dlaczego nie należy płukać wodą po umyciu zębów

brush teeth

W rzeczywistości możesz uszkodzić swoje zęby przez płukanie!

Czy po umyciu zębów zawsze płuczesz usta wodą? To ma sens; zdecydowanie lepiej jest pozbyć się całej pasty do zębów, która pozostała po wypluciu. Ale czy wiesz, że płukanie ust wodą po umyciu zębów może powodować próchnicę?

Fluor

Pasta do zębów zawiera fluor. Fluor odgrywa ważną rolę w zapobieganiu próchnicy. Kiedy myjesz zęby, rozprowadzasz na nich fluor. Fluor sprawia, że zęby stają się mocniejsze. Jeśli następnie wypłuczesz usta wodą, pozbędziesz się całego fluoru, a wraz z nim substancji, która mogłaby chronić Twoje zęby przed płytką nazębną i próchnicą. A kto nie chciałby mieć mocnych zębów?

Alternatywy

Więc najlepszą rzeczą do zrobienia byłoby zaprzestanie płukania Jeśli nie podoba ci się pomysł nie płukania, możesz również użyć alternatywnej metody, jak płyn do płukania ust zawierający fluor. Jeśli przepłuczesz usta płynem do płukania jamy ustnej zawierającym fluor, nadal uzyskasz korzyści bez uczucia  smaku pasty do zębów w ustach.

Dobra wiadomość dla tych z Was, którzy mieszkają w USA; od 1962 r. rząd USA używa fluoru w wodzie pitnej. Oznacza to, że jeśli używasz wody pitnej do płukania po umyciu zębów, nadal będziesz spłukiwać fluorem! W ten sposób możesz jednocześnie płukać zęby i zapobiegać próchnicy.

Przeczytaj także: Tych produktów można używać w sposób, który cię zaskoczy

Source: Margriet, American Cancer Society | Image: Unsplash, Diana Polekhina