Oto dlaczego po każdym posiłku należy wyjść na spacer

walk

Nie rozsiadaj się na kanapie, zamiast tego wybierz się na wycieczkę!

Uwielbiamy spacerować! I chociaż wiemy już, że przebywanie na zewnątrz i wychodzenie na spacer może być dobre dla zdrowia, okazuje się, że spacerowanie tuż po obiedzie ma również pewne poważne korzyści zdrowotne!

Ciśnienie krwi

Wyjście na spacer w wolnym tempie może obniżyć ciśnienie krwi! Według Margriet, badania wykazały, że wychodzenie na dziesięciominutowy spacer trzy razy dziennie może mieć pozytywny wpływ na ciśnienie krwi. Kolejny powód, by pokochać spacery!

Poziom cukru we krwi

Jeśli masz cukrzycę, wyjście na spacer może być również korzystne, jeśli chodzi o poziom cukru we krwi. Jeśli wybierzesz się na dziesięciominutowy spacer, zaraz po obiedzie, może się okazać, że już teraz ma to pozytywny wpływ na poziom cukru we krwi.

Układ trawienny

Ćwiczenia w ogóle mogą pomóc Twojemu układowi pokarmowemu. Oznacza to, że chodzenie (które również jest formą ćwiczeń!) może zapewnić Ci również te korzyści. Twój żołądek i jelita będą stymulowane, powodując, że jedzenie będzie się szybciej przemieszczać przez twoje ciało.

Jednak niektóre osoby z wrażliwym układem pokarmowym mogą być zbyt mocno stymulowane, co może powodować bóle brzucha, jeśli poruszają się tuż po posiłku. W tym przypadku dobrze byłoby dowiedzieć się, który z nich ma zastosowanie u Ciebie. Tylko po to, by uniknąć niechcianych skurczów żołądka.

Serce

Ostatni czynnik, ale zdecydowanie nie mniej ważny; wędrówka może być dobra dla twojego serca. Ćwiczenia są korzystne dla mięśni pompujących krew przez twoje ciało, więc spacer przyniesie takie same korzyści. Regularne spacery pozwalają obniżyć poziom cholesterolu, a tym samym zmniejszyć ryzyko zawału serca.

Dlatego zawsze, gdy jesz śniadanie, obiad, kolację lub jakąś przekąskę pomiędzy głównymi posiłkami, wyjdź na mały spacer. Twoje ciało to doceni, a Ty możesz docenić przyrodę!

Przeczytaj także: Jak radzić sobie ze śliską nawierzchnią podczas wychodzenia na zewnątrz zimą

Source: Margriet | Image: Unsplash, James Wheeler