Oto dlaczego powinieneś zabrać swojego psa do pracy

dog work

Twój pies sprawia, że pracujesz ciężej

Czy zawsze czułeś się winny, gdy musiałeś wyjść do pracy, a Twój pies musiał zostać sam w domu? Czy zawsze chciałeś zabrać ze sobą do pracy swojego ukochanego pupila? Według Dublin Society for Prevention of Cruelty to Animals (DSPCA), byłby to naprawdę dobry pomysł. Kiedy przyprowadzasz ze sobą swojego psa do pracy, może to być rzeczywiście korzystne dla twojej produktywności, wraz z kilkoma innymi zaletami.

Wydajność

DSPCA opracowała program o nazwie „Pets at Work Scheme” (PAWS, w skrócie). I według DSPCA, PAWS ma kilka korzyści. Susanne McGovern, kierownik ds. Relacji korporacyjnych w DSPCA, powiedziała Morning Ireland: „Istnieje wiele badań, które mówią nam, że [posiadanie psa w miejscu pracy] faktycznie zwiększa morale pracowników, socjalizację, zaangażowanie i wydajność”. Większe firmy, takie jak Google, mają już psy w miejscu pracy i według badań przeprowadzonych przez Virginia Commonwealth University, posiadanie psa w pobliżu zmniejszy twój poziom stresu. Marie-José Enders, badaczka z Open University, zainteresowana relacjami między zwierzętami a ludźmi, powiedziała Insiderowi: „Zdecydowanie dobrze dla atmosfery pracy jest mieć psa w biurze. Nie tylko twój poziom kortyzolu spada, gdy głaszczesz psa; produkujesz również więcej hormonu oksytocyny, który sprawia, że czujesz się bardziej zrelaksowany i szczęśliwy.”

Zasady

Jeśli chcesz zabrać swojego zwierzaka do pracy, musisz przestrzegać kilku zasad. Nie możesz tak po prostu zabrać psa do pracy bez przygotowania go do tego. Muszą też spełniać kilka kryteriów, zanim Twój futrzany przyjaciel pojawi się w miejscu pracy. Muszą być szkolone w domu i muszą być przyzwyczajone do innych psów i innych ludzi. Więc nie byłoby dobrym pomysłem zabieranie ze sobą zupełnie niewyszkolonego szczeniaka. Kolejną zasadą programu jest to, że właściciel psa musi podpisać jakieś umowy, w których zobowiąże się do sprzątania swojego psiego bałaganu. „Nie chodzi o to, aby otworzyć drzwi w biurze i wszystkie psy wbiegają pierwszego dnia, jest to znacznie dłuższy proces”. McGovern wyjaśniła w porannym programie.

Pandemia

Program został utworzony ze względu na wszystkich ludzi, którzy adoptowali zwierzęta podczas pandemii. Teraz, gdy ludzie muszą wrócić do pracy w swoich biurach, niektórzy mogą nie być już w stanie odpowiednio zadbać o swoje zwierzęta. Na swoich mediach społecznościowych organizacja charytatywna wyjaśniła: „Przez ostatnie 2 lata wszyscy zwróciliśmy się do naszych zwierząt domowych po wsparcie emocjonalne, towarzystwo, kogoś, z kim można porozmawiać, kogoś, kto pomoże nam przez długie dni i kogoś, z kim można spacerować, gdy rodzina i przyjaciele nie mogli. Teraz, gdy powoli wracamy do pracy, musisz mieć plan w miejscu dla swojego zwierzaka, aby nie został sam. Nasze zwierzęta są jak rodzina i były tam dla nas, kiedy ich potrzebowaliśmy, teraz nasza kolej, aby być tam dla nich.”

Czy kiedykolwiek zabrałeś swojego psa ze sobą do pracy? Może zechcesz czasem spróbować!

Przeczytaj także: Dowiedz się: ile z naszych godzin pracy spędzamy na lenistwie?

Source: Her, Insider | Image: Unsplash, Cristian Tarzi