Wow! Właśnie TO o Twoim zdrowiu zdradza pozycja, w której śpisz!

Spanie na plecach

Śpisz na plecach? Masz szczęście, ponieważ jest to najzdrowsza pozycja! Spanie na plecach jest dobre dla kręgosłupa, ponieważ w takiej pozycji prawidłowo się on układa. Ta pozycja nie obciąża zbytnio mięśni pleców i szyi. Co więcej, jest ona najkorzystniejsza dla skóry. Zmarszczki i krosty na twarzy będą rozwijać się wolniej niż u osób śpiących na boku lub brzuchu. Pozycja ta jest również dobra dla kobiet, ponieważ spanie na plecach zapobiega zmarszczkom na klatce piersiowej i wiotczeniu piersi. Jedyną wadą jest to, że pogarsza chrapanie.

Spanie na boku

Śpisz na boku? Nie jesteś sam, ponieważ jest to najczęstsza pozycja. Podczas spania na boku, możesz odczuwać ból ramion i nóg, ponieważ ciągle leżysz na jednej stronie. Spanie na prawym boku jest również niekorzystne dla trawienia i powstawania zgagi. Zaleta: spanie na boku poprawia krążenie i zmniejsza chrapanie.

Spanie na brzuchu

Mamy złe wieści dla osób śpiących na brzuchu. To najmniej zdrowa pozycja. Będziesz mieć dolegliwości związane z szyją ze względu na odwrócenie głowy, a także problemy z kręgosłupem. Twój kręgosłup przyjmuje niezręczną pozycję, przez co będziesz więcej się wiercić i przewracać. To spowoduje więcej zakłóceń podczas snu. Poza tym, próbowałeś kiedyś spać na pełnym brzuchu? Nie jest to przyjemne! Jednak pozycja ta zmniejsza chrapanie, więc jest to pewna zaleta.

Strona 2/2

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!