Oto dlaczego ludzie wykładają ogród starymi gazetami


Gazeta

Jak to działa? Gazeta rozłożona w ogrodzie blokuje światło słoneczne i świeże powietrze. To powoduje, że chwasty się duszą i więdną. Zapobiega to również rozwojowi nowych chwastów, więc nawet jeśli nie masz ich w tej chwili, ta sztuczka wciąż może się przydać.

Jak to zrobić

Zbierz taką ilość starych gazet, aby pokryć obszar, z którego chcesz pozbyć się chwastów. Żadne rośliny nie wyrosną w miejscach pokrytych gazetą, więc upewnij się, że kładziesz je tylko wokół już wyrośniętych roślin lub pozostawiasz przestrzeń, w której chcesz, aby pojawiły się nowe. Przykryj ziemię gazetą i namocz wodą z węża ogrodowego. Niektórzy twierdzą, że trzeba odczekać 24 godziny, zanim przykryje się gazety, ale można też zakryć je ściółką od razu. Pamiętaj, aby przykryć wszystkie gazety. Zauważysz, że Twój ogród zacznie wyglądać wyjątkowo schludnie i tak już pozostanie!

Technika

To świetna technika dla osób, które chcą schludnie wyglądającego kwietnika, ale nie znoszą wyrywania chwastów. Upewnij się tylko, że twoje piękne rośliny mają wystarczająco miejsca, aby móc oddychać i wchłaniać wodę. W tym filmie wyjaśniono, w jaki sposób można wykorzystać gazety (lub tekturę) w ogrodzie:

Strona 2/2

Chcesz zapoznać się z tym artykułem później? Przypnij go do Pinterest!

Źródło: LibelleTV | Zdjęcie: kadr z filmu