Te pięć wskazówek pomoże ci szybciej zasnąć

sleep

Koniec z wierceniem się na boki!

Czy spędzasz godziny po prostu wpatrując się w sufit swojej sypialni, kiedy wiesz, że powinieneś spać? Dzięki tym pięciu wskazówkom już nigdy nie będziesz miał problemów z zasypianiem.

1. Pomyśl o tym, żeby nie zasnąć

Może to zabrzmieć trochę sprzecznie, ale zostań z nami. Czy kiedykolwiek byłeś w łóżku – całkowicie rozbudzony – mimo że czułeś się senny zaledwie pięć minut przed pójściem spać? Myślisz o wszystkich rzeczach, które musisz zrobić jutro i jak zdecydowanie powinieneś spać, bo robi się późno… Ale po prostu nie możesz zasnąć. Najwyraźniej działa to też w drugą stronę. Jeśli myślisz o tym, jak chcesz nie zasnąć, zmniejszasz swoje obawy związane z niemożnością zaśnięcia. Zaczynasz się coraz bardziej relaksować iw końcu zasypiasz. Trochę odwróconej psychologii!

2. Oddychaj

Medytacja jest twoim najlepszym przyjacielem. Również wtedy, gdy próbujesz zasnąć. Po prostu skup się na swoim oddechu, zwolnij go trochę i oddychaj. Jeśli chcesz, możesz liczyć od stu do zera. To również pomoże Ci się zrelaksować i stopniowo zasnąć. Niestety, istnieje niewiele dowodów na poparcie metody liczenia owiec, więc możesz chcieć zostawić te puszyste białe stworzenia w spokoju.

3. Temperatura pokojowa

W Twojej sypialni powinno być około 16 do 21 stopni Celsjusza (około 60-70 Fahrenheita). Według badań, jest to idealna temperatura do zasypiania. Kiedy jest noc. temperatura twojego ciała spada, powodując, że twój mózg zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas, aby zamknąć się na noc. Jeśli w Twoim pokoju jest cieplej niż zalecana temperatura, może to zająć więcej czasu, aby Twoje ciało i mózg przyjęły wskazówkę i w końcu się zdrzemnęły.

4. Zwierzęta nie są akceptowane

Nic nie pokona przytulania swoich futrzanych przyjaciół i wspólnego spania. Jednak harmonogram Twojego pupila różni się od tego, który Ty masz. Oznacza to, że kiedy ty śpisz, twoja wierna poduszka do przytulania może mieć inne plany. Może więc lepiej trzymać swoje zwierzęta poza sypialnią. Mogą biegać w nocy i nie chcesz leżeć bezsennie, podczas gdy twój pies goni swój ogon na poduszce obok ciebie.

5. Spokojny sen dzięki smoothie

Ta wskazówka jest nie tylko dobra, aby pomóc Ci lepiej spać, jest to również pretekst, aby złapać pyszną przekąskę przed snem! Jeśli pijesz smoothie, najlepiej z jogurtem i mlekiem migdałowym, to może pomóc poprawić Twój sen. Dzieje się tak ze względu na magnez i wapń znajdujący się w jogurcie i mleku migdałowym. Jeśli dodasz do mieszanki kilka mrożonych wiśni, możesz przedłużyć ilość snu o godzinę! A co najlepsze: brzmi to absolutnie mniam!

Dzięki tym wskazówkom, bezsenne noce będą należały do przeszłości i staniesz się mistrzem drzemek!

Przeczytaj także: Oto, dlaczego powinno się spać na lewym boku

Source: Happy in Shape, Care Spot | Image: Milan Gaziev