Trening przed snem: oto, co robi z Twoim ciałem

workout

Czy w nocy należy się pocić?

Trening ma kilka istotnych korzyści dla Twojego zdrowia, więc jak to możliwe, że aktywność fizyczna może wpłynąć na Ciebie w negatywny sposób? Wszystko zależy od pory dnia, którą wybierzesz, aby uzyskać swoją dzienną dawkę ćwiczeń. 

Sen

Zdrowe jedzenie, większa ilość snu, trochę czasu dla siebie, ćwiczenia; istnieje wiele rzeczy, które musimy zrobić, aby utrzymać nasze ciała w zdrowiu. Niestety, obecny tryb życia nie zawsze pozwala na wykonanie tego wszystkiego. Z tego względu, wieczór wydaje się idealną porą, aby udać się na siłownię. Wracasz zmęczony, bierzesz prysznic i jesteś gotowy do snu. Ale najwyraźniej nie tak to działa. Eksperci twierdzą, że wykonywanie rygorystycznych ćwiczeń tuż przed snem może negatywnie wpłynąć na Twój wzorzec snu.

Zupełnie rozbudzony

Podczas wykonywania treningu, Twój puls ulega przyspieszeniu, a temperatura ciała również wzrasta. Obydwu tych zjawisk należy unikać przed snem: szanse na zaśnięcie są większe, gdy temperatura ciała jest niska. Szybkie bicie serca również nie pomoże Ci szybciej zasnąć. Rezultat: po intensywnych ćwiczeniach, będziesz zupełnie rozbudzony. Obciążający trening sprawi, że ten niefortunny efekt uboczny będzie jeszcze większy, co spowoduje, że będziesz jeszcze bardziej pobudzony.

Jeśli jedyną opcją jest ćwiczenie wieczorami, dobrze byłoby pamiętać, aby robić to powoli. Jeśli chcesz potem dobrze się wyspać, ćwicz wcześnie wieczorem i nie przesadzaj. Zakończ swój trening ochłodzeniem, aby przywrócić normalne bicie serca i temperaturę ciała, co powinno pomóc ci w zapadnięciu w sen.

Przeczytaj także: Ta kobieta wkłada worki foliowe wypełnioną wodą do swoich butów i nie robi tego z byle powodu! Koniecznie musisz to wypróbować!

Source: Marie Claire | Image: Unsplash, mr lee