Dlaczego strony internetowe zawsze proszą Cię o skorzystanie z ich aplikacji?

website app

Najwyraźniej strony internetowe zyskują, gdy używasz aplikacji

Kiedy masz telefon z dostępem do internetu, prawdopodobnie spędzasz czas przeglądając ulubione strony internetowe w telefonie. Czasami podczas odwiedzania strony internetowej pojawia się małe okienko z prośbą o zainstalowanie aplikacji tej witryny. To trochę irytujące, gdy te powiadomienia przeszkadzają w przeglądaniu. Ale dlaczego strony internetowe chcą, abyś pobierał ich aplikacje?

Aplikacje poprawiają doświadczenia

Chociaż wiele stron internetowych automatycznie dostosowuje swoje strony do ekranu telefonu, aplikacja zawsze będzie działać nieco lepiej niż przeglądarka mobilna. Strona mobilna działa doskonale i wygląda z grubsza podobnie do desktopowej wersji strony, ale nic nie pobije doświadczenia z aplikacji. Ponieważ aplikacja jest dostosowana do systemu operacyjnego Twojego telefonu, będzie szybsza i łatwiejsza w użyciu. Ponieważ firmy stojące za stronami internetowymi chcą, abyś miał przyjemne doświadczenie podczas przeglądania ich strony, sugerują, abyś używał aplikacji dla jeszcze lepszego doświadczenia. W ten sposób możesz wrócić, aby ponownie skorzystać z ich usług.

Aplikacja zapewnia zaangażowanie

Coś, czego Twoja przeglądarka zwykle nie robi, to wysyłanie powiadomień. A jeśli strona, którą przeglądasz, chce wysyłać Ci powiadomienia, ludzie zazwyczaj na to nie pozwalają. Oznacza to, że strona nie może przypomnieć o swoim istnieniu, wabiąc Cię z powrotem ofertami lub zniżkami. W przypadku aplikacji, ludzie są bardziej skłonni do pozostawienia włączonych powiadomień. A powiadomienia utrzymują zaangażowanie w aplikację. W ten sposób firmy mogą zapewnić, że wrócisz po więcej; ostateczny cel. Kiedy więc odwiedzasz stronę internetową, aby zwiększyć szanse, że pozostaniesz zaangażowany i wrócisz po więcej, strona poprosi Cię o pobranie ich aplikacji.

Informacje o użytkowniku

Zarówno strony internetowe, jak i aplikacje zbierają dane, które następnie są udostępniane reklamodawcom. Jednak rodzaj zbieranych danych, jest inny dla aplikacji i przeglądarek. Pliki cookie zbierają dane użytkownika podczas korzystania z witryny mobilnej. Dane te składają się z historii przeglądania i indywidualnych preferencji użytkownika. Ale aplikacje mają również dostęp do Twojej lokalizacji i innych informacji demograficznych. A tego typu informacje są bardzo opłacalne dla reklamodawców. W ten sposób reklamy mogą być dostosowane do Twoich potrzeb i preferencji, co skutkuje większą sprzedażą.

Więc korzystanie z aplikacji zdecydowanie ma pewne korzyści dla firm stojących za tymi stronami. Teraz, gdy strony internetowe naciskają na ciebie, abyś pobrał ich aplikacje, wiesz, dlaczego te firmy chcą, abyś używał ich aplikacji tak bardzo.

Przeczytaj także: Ten prosty hack pomoże zaoszczędzić baterię iPhone’a

Source: How to Geek | Image: Unsplash, Austin Distel