Ten prosty hack pomoże zaoszczędzić baterię iPhone’a

battery

To ustawienie powoduje rozładowanie baterii!

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, to zapewne zawsze szukasz możliwości oszczędzania baterii. A jedno z ustawień w nowszych modelach iPhone’a to prawdziwy pożeracz baterii. Dowiedz się, jakie to ustawienie i jak je wyłączyć, aby móc dłużej cieszyć się z korzystania z iPhone’a.

Podnieś, aby się obudzić

Na nowych iPhone’ach i iPadach, począwszy od iPhone’a X i iPada Pro (trzeciej generacji), można znaleźć funkcję „podnieś, aby obudzić”. Ta funkcja została wprowadzona, ponieważ te modele nie mają już przycisku „Home”. Podnieś, aby obudzić to po prostu nowy i fantazyjny sposób włączania ekranu bez tego przycisku. Jest to przydatna funkcja, gdy chcesz, aby ekran świecił się za każdym razem, gdy podnosisz telefon. Dzięki temu możesz natychmiast sprawdzić swoje wiadomości. Ale ta funkcja wyczerpuje baterię telefonu.

Alaa Negeda, starszy architekt rozwiązań i ekspert IT w ALXTEL, powiedział Yahoo: „Funkcja Podnieś, aby Obudzić może wyczerpać baterię iPhone’a, ponieważ wyświetlacz jest jednym z najbardziej energochłonnych elementów telefonu”. Ekran zaświeci się za każdym razem, gdy podniesiesz telefon. Czasami nawet go poruszysz. Oznacza to, że ekran może się włączać i wyłączać, nawet jeśli nie używasz go aktywnie.

Wyłącz to.

Na szczęście wyłączenie tego ustawienia jest dość łatwe. Wystarczy udać się do przycisku „Ustawienia” na ekranie iPhone’a. Następnie przechodzicie do zakładki „Wyświetlacz i jasność”. W tym menu, znajdziesz przełącznik obok 'Podnieś, aby Obudzić’. Jeśli przełączymy przełącznik w pozycję „off”, ustawienie zostanie wyłączone, a ekran będzie świecił tylko wtedy, gdy stukniemy w niego lub wciśniemy boczny przycisk telefonu.

Mimo, że funkcja „Podnieś, aby obudzić” może zaoszczędzić Ci kłopotów związanych z koniecznością naciskania jakichkolwiek przycisków w celu włączenia ekranu, wyłączenie tej funkcji z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić trochę energii baterii!

Przeczytaj także: Wskazówka: pozbądź się rys na ekranie telefonu za pomocą pasty do zębó

Source: Yahoo!Life, PC | Image: Unsplash, Sten Ritterfeld