Jak upewnić się, że Twoje świece palą się równomiernie

candle

Nigdy więcej chybotliwych świec!

Kiedy kupujesz ładnie wyglądającą świecę, aby stworzyć atmosferę w swoim domu, może to być frustrujące, gdy świeca jest przekrzywiona po jednym zapaleniu. Dzięki tym wskazówkom tak się nie stanie!

Pozycja

Nie spodziewałbyś się, że istnieją złe sposoby palenia świec, ale najwyraźniej jest wiele rzeczy, które można zrobić „źle” podczas zapalania tych woskowych dekoracji. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest sposób ustawienia świecy. Nie tylko w pomieszczeniu, ale także w stosunku do innych świec, które znajdują się blisko niej. Kiedy umieścisz swoją świecę w miejscu, gdzie jest przeciąg, płomień w większości przypadków będzie skierowany w jedną stronę. To spowoduje, że wosk będzie się topił tylko po jednej stronie świecy. Jeśli w Twoim domu jest dużo przeciągów, możesz obrócić świecę co jakiś czas, aby upewnić się, że topi się równomiernie.

Jeśli stawiasz kilka świec obok siebie, upewnij się, że jest między nimi wystarczająco dużo miejsca. Gdy umieścisz je zbyt blisko siebie, będą się wzajemnie nagrzewać. To z kolei spowoduje powstanie niewytłumaczalnych dziur po bokach Twojej świecy.

Inne wskazówki

Są jeszcze inne rzeczy, o których należy pamiętać podczas pracy ze świecami. Na przykład knot musi pozostać krótki. Jeśli utrzymasz knot na długości 0,5 centymetra (2 cale), zapobiegniesz także powstawaniu dziur w świecach. Jeśli właśnie kupiłeś nową świecę, nie powinieneś jej gasić, dopóki górna warstwa wosku nie roztopi się do końca. W ten sposób nie stworzysz dziur lub tuneli podczas zapalania świecy następnym razem.

Jeśli jednak zdarzy Ci się zrobić dziurę w świecy: nie przejmuj się. Nic nie jest stracone. Możesz odciąć krawędzie świecy, aby jej powierzchnia znów była gładka. W ten sposób Twoja świeca będzie się palić bardziej równomiernie przy następnym zapaleniu!

Przeczytaj także: Oto, jak powinieneś bezpiecznie gasić świecę

Source: Max Vandaag | Image: Unsplash