Oto jak sprawić, że stare wnętrze będzie wyglądać jak nowe

home look new

I będzie to zupełnie za darmo!

Kiedy mieszkasz w tym samym miejscu przez jakiś czas, twoje wnętrze może zacząć wydawać się nudne i mało inspirujące. A wymiana całego wnętrza kosztuje sporo pieniędzy. Ale czy wiesz, że istnieje kilka prostych sposobów, aby sprawić, że Twoje wnętrze poczuje się świeżo bez wydawania pieniędzy? Dowiedz się więcej poniżej.

Zmień układ mebli

Według Katie Simpson z Mackenzie Collier Interiors, przestawienie mebli to doskonały sposób na nadanie wnętrzu nowego wyglądu bez ponoszenia kosztów. Powiedziała ona The Spruce: „Najprostszym sposobem na nadanie przestrzeni nowego charakteru jest zmiana układu mebli. Przenieś meble z jednego obszaru do drugiego, zmieniając zarówno funkcję, jak i wygląd pokoju.” Tak więc, przesuń swoje krzesła i meble w inne miejsce. Zmień salon w jadalnię i odwrotnie. Twój pokój będzie wyglądał jak nowy bez konieczności kupowania czegokolwiek!

Posprzątaj

Kiedy mieszkasz w swoim domu od lat, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zgromadziłeś w nim wiele rzeczy. Jeśli chcesz nadać swojemu domowi bardzo potrzebną metamorfozę, pomocne może być uporządkowanie domu i pozbycie się niektórych rzeczy. Simpson wyjaśnia: „Miejsce wydaje się chaotyczne i niezorganizowane, im więcej rzeczy dodajemy, więc prostym sposobem na odświeżenie jest uporządkowanie i oczyszczenie powierzchni”.

Zmień obrazy

Jeśli masz obrazy na swoich ścianach, prawdopodobnie od lat patrzysz na ten sam przekaz. Więc zmień to! I użyj niespodziewanych rzeczy do stworzenia sztuki. Na przykład opraw koszulkę zespołu muzycznego lub ubranka dziecięce Twoich pociech. Narysuj kilka obrazków samodzielnie lub niech twoje dzieci lub wnuki stworzą dla ciebie obrazki. Istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o sztukę; niebo jest granicą. Zbadaj więc swój dom i ogród w poszukiwaniu rzeczy, które możesz oprawić w ramki. Kilka nowych dzieł sztuki może sprawić, że Twój dom będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Dekoracje przełączników

Podobnie jak w przypadku sztuki, prawdopodobnie trzymasz te same elementy dekoracyjne w tym samym miejscu, w którym umieściłeś je wszystkie wiele temu. Ale kto powiedział, że Twoje świece, miski i inne przedmioty dekoracyjne nie wyglądałyby równie dobrze w innym miejscu? Przenieś je więc w inne miejsce. Kathy Kuo, założycielka i dyrektor generalny Kathy Kuo Home, powiedziała The Spruce: „Moim ulubionym sposobem na zmianę nastroju w moim domu bez konieczności wydawania pieniędzy na nowe elementy jest rotacja wszystkich akcentów dekoracyjnych na stoliku kawowym i półkach. Jeśli masz na swojej półce książki z artystycznymi okładkami, spróbuj umieścić je na stoliku kawowym lub konsoli. Jeśli obecnie używasz dekoracyjnej miski lub tacy w swoim wejściu, zobacz jak będzie prezentować się w salonie.”

Dzięki tym wskazówkom, Twój dom będzie wyglądał zupełnie inaczej. A co najlepsze? Nic cię to nie kosztuje!

Przeczytaj także: Czy naprawdę potrzebujesz nawilżacza w swoim domu?

Source: The Spruce | Image: Unsplash, Spacejoy