Wow: ta rodzina mieszka w starym autobusie szkolnym o powierzchni 16 m2

Autobus jest tak skonstruowany, że może tam mieszkać cała czwórka

Cztery osoby mieszkające w autobusie o powierzchni 16 m2? Ta rodzina właśnie tak zrobiła. Jennifer Bateman wraz ze swoją żoną Kaitlin Porter wymieniły swój dom na przerobiony szkolny autobus, genialnie wykorzystując niewielką przestrzeń.

Różowy autobus szkolny

Jennifer i Kaitlin mieszkają razem ze swoimi dziećmi Canyon (14) i Oakland (4) w wyjątkowej przestrzeni. Rodzina zdecydowała się na wielką zmianę rok temu, przeprowadzając się z domu o powierzchni 370 metrów kwadratowych do malutkiego autobusu szkolnego o powierzchni 16 m2. Autobus jest pomalowany na jasnoróżowo i od roku jest ich domem. Jak zmieścić cztery osoby i ich rzeczy w tak małej przestrzeni? Wymagało to dobrego rozplanowania.

Inne życie

– Chciałyśmy, aby nasze dzieci przeżyły przygodę i otrzymały więcej energii i uwagi – opowiadają Jennifer i Kaitlin na blogu Apartment Therapy.

– Pomysł małego domku na kółkach od razu przypadł nam do gustu.

Para dowiedziała się, że istnieje cała społeczność osób mieszkających w przerobionych autobusach szkolnych i sama zdecydowała się na taki krok.

– Autobus jest wyjątkowy, czarujący, niedrogi, a na sam wystrój miałyśmy duży wpływ.

Wystrój

W autobusie znajduje się łóżko piętrowe dla dzieci oraz rozkładane dwuosobowe łóżko dla mam. Każdy kąt i wnęka zostały zagospodarowane. Kaitlin i Jennifer wymyśliły inteligentne rozwiązania, aby mieć jak najwięcej miejsca do przechowywania rzeczy. W różowym autobusie szkolnym znajduje się również kuchnia (z dużą lodówką). Miejsce na stół kuchenny się jednak nie znalazło.

– Rozwiązałyśmy ten problem dzięki składanym stolikom, ale jeśli chcemy jeść przy nich w środku, robi się wtedy dość ciasno.

Kiedy pogoda na to pozwala, rodzina spędza jak najwięcej czasu na zewnątrz.

Chcesz wiedzieć, jak Jennifer i Kaitlin organizują swój dom? Przeczytaj więcej na następnej stronie!

Strona 1/2