Wskazówka: pozbądź się rys na ekranie telefonu za pomocą pasty do zębó

Ma to sens…

Jest to oczywiście coś, czego lepiej uniknąć, jednak wypadki się zdarzają. Jeśli trzymasz klucze i telefon w jednej kieszeni, jest spora szansa, że ekran się porysuje. Choć może wydawać się, że to koniec świata, wcale nie musi tak być. Czy wiesz, jak łatwo można pozbyć się takich zadrapań? Magicznym składnikiem jest coś, co masz już w swojej łazience!

Rysy na ekranie telefonu

W porządku, powiedzmy sobie szczerze — jeśli ekran twojego telefonu wygląda jak ten na zdjęciu, niewiele możesz zrobić, aby go uratować. Możesz poprosić fachowca o wstawienie nowego ekranu, gdyż nasza wskazówka już nie wystarczy. Nasz trik pomoże ci jednak pozbyć się mniejszych zadrapań. Każda osoba to kiedyś przeżyła: ekran działa prawidłowo, ale zarysowań nie da się po prostu zignorować. Wyczuwasz je podczas przewijania i przesuwania i cały czas je widzisz. Ta sprytna sztuczka pomoże ci w końcu się ich pozbyć.

Oto co należy zrobić

To całkiem proste. Będziesz potrzebować: telefonu, patyczka higienicznego i tubki zwykłej, białej pasty do zębów. Żadnej wymyślnej wybielającej pasty do zębów lub żelu z drobinkami. Zwyczajna biała pasta do zębów, jaką każdy zna. Najpierw upewnij się, że ekran nie jest zakurzony ani w inny sposób zabrudzony, aby nie zrobić więcej zadrapań. Następnie nałóż trochę pasty do zębów na patyczek higieniczny i wetrzyj ją obficie w zarysowanie. Wykonuj małe okrężne ruchy na rysie i wokół niej patyczkiem. Jeśli nie jest bardzo głęboka, zauważysz, że natychmiast zniknie. Ostrożnie zetrzyj resztę pasty wilgotną ściereczką i voilà.

Przeczytaj więcej na następnej stronie.