W ten sposób zwiększasz żywotność swoich świec

candles

Wszystko czego potrzebujesz to zamrażarka i trochę soli!

Uwielbiamy świece. Szczególnie w zimie! Ale jeśli palisz dużo świec, będziesz musiał kupować nowe co tydzień. I to jest coś, z czym twoje konto bankowe może nie iść w parze. Ale co jeśli powiedzielibyśmy ci, że jest sposób, aby twoje świece trwały dłużej?

Zamrażarka

To może zabrzmieć trochę głupio, aby umieścić swoją świecę w zamrażarce, ale uwierz nam na słowo: to sprawi, że żywotność Twojej świecy wydłuży się. Po zakupie nowego dodatku woskowego do domu, najpierw zostaw go w zamrażarce na kilka godzin. To sprawi, że twoja świeca będzie trwać dłużej i pomoże zapobiec zbytniemu kapaniu wosku. Dzieje się tak dlatego, że wosk zamarza w zamrażarce, powodując wolniejsze topnienie wosku, gdy go zapalisz. Ilość czasu, jaką Twoja świeca powinna spędzić w zamrażarce zależy od grubości świecy i waha się od jednej do ośmiu godzin.

Słona woda

Jeśli nie chcesz umieszczać swoich świec w zamrażarce, możesz wybrać bardziej „konwencjonalną” metodę; umieszczenie świecy w słonej wodzie przed jej zapaleniem. Jeśli umieścisz swoją świecę w kąpieli z solą, to również przedłuży jej żywotność. Upewnij się tylko, że pozwolisz jej wyschnąć wystarczająco długo. Inną metodą użycia soli w świecy jest posypanie jej wokół knota po zapaleniu. Sól miesza się z roztopionym woskiem i spowalnia proces topnienia.

Metoda spalania

Sposób, w jaki wypalasz świecę, również wpływa na jej żywotność. Jeśli zawsze gasisz ją zanim górna warstwa wosku zdąży się całkowicie stopić, stworzysz w swojej świecy „tunel”. Wosk, który pozostanie na miejscu nie zostanie spalony i w końcu będziesz musiał go wyrzucić. Co można uznać za marnowanie wosku! Jeśli poczekasz, aż cała górna warstwa wosku się roztopi przed zgaszeniem świecy, wyschnie ona równomiernie, a Twoja świeca znów będzie wyglądać jak nowa!

Przeczytaj także: Jak upewnić się, że Twoje świece palą się równomiernie

Source: Libelle, Taste of Home | Image: Unsplash