Dowiedz się: jaka jest idealna pora na zjedzenie śniadania rano?

breakfast

Możesz dodać lat do swojego życia!

Choć wszystkie posiłki są ważne, to pora, o której jesz śniadanie, może mieć ciekawy wpływ na Twoje zdrowie. Czy wiesz, że istnieje idealna pora na jedzenie śniadania? Naukowcy odkryli, że uczestnicy, którzy jedli śniadanie o określonej porze dnia, żyli dłużej.

Wczesne śniadanie

Naukowcy z City University of New York próbowali dowiedzieć się, o której porze dnia najlepiej zjeść śniadanie. Uczestniczyło 34 000 Amerykanów powyżej czterdziestki. Uczestnicy ci musieli śledzić własne spożycie żywności przez określony czas. Znaczny czas po zakończeniu badań naukowcy porównali nawyki żywieniowe ze śmiertelnością uczestników. W ten sposób mogli zobaczyć, czy istnieją znaczące różnice między tymi grupami. Okazało się, że ludzie, którzy jedli śniadanie o 7:11 rano, byli o sześć procent mniej narażeni na przedwczesną śmierć niż uczestnicy, którzy jedli śniadanie o ósmej.

Ludzie, którzy jedli śniadanie o 10 rano, byli o dwanaście procent bardziej narażeni na przedwczesną śmierć, co czyni ten czas najbardziej „niezdrowym” na poranny posiłek.

Pozostałe posiłki

Jeśli chcesz iść na całość i jeść o właściwych porach przez cały dzień, idealną porą na zjedzenie lunchu będzie czas między 12:30 a 1:00. Dokładnie o 12:38, aby być precyzyjnym. Kolacja powinna być podawana między 18:00 a 18:30. Dokładnie o godzinie 18:14.

Niestety, badania nie wnikały w szczegóły tych konkretnych godzin i dlaczego miałyby być zdrowsze. Ale jeśli może to zwiększyć długość życia to zdecydowanie warto spróbować!

Przeczytaj także: Oto wpływ, jaki późne chodzenie spać ma na twoje zdrowie psychiczne

Source: Kookfans | Image: Unsplash, Eiliv Aceron