Dowiedz się jaki jest właściwy sposób jedzenia banana

eat banana

Najwyraźniej źle je jedliśmy!

Może się wydawać, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego: obierasz go i jesz. Ale jak się okazuje, istnieje właściwy i niewłaściwy sposób jedzenia banana. I może się okazać, że przez całe życie źle jadłeś ten owoc. Dowiedz się więcej poniżej.

Obierz go

Pierwszą kwestią prawidłowego jedzenia banana, jest obranie go we właściwy sposób. A jeśli chcesz obrać banana, najlepszym sposobem na to jest rozpoczęcie od góry. Kiedyś myśleliśmy, że wierzchołek banana oznacza łodygę. Ale łodyga banana, część, której wiele osób używa do otwierania banana, jest w rzeczywistości uważana za spód owocu. Ponieważ łodyga jest tą częścią banana, która jest przymocowana do rośliny. I stamtąd rosnie w górę! Oznacza to, że kiedy chcesz obrać banana, powinieneś faktycznie zacząć od tego, co uważaliśmy za dno; mały czarny czubek.

I jeszcze jeden przydatny fakt dotyczący skórki: jeśli uszczypniesz końcówkę, otworzy się ona znacznie łatwiej. Nie musisz już walczyć o otwarcie swojego banana!

Wskazówka

Ta mała czarna końcówka na górze (lub na dole, jeśli trzymasz się swoich starych przekonań) banana jest tym, co pozostaje z kwiatu banana. Kiedy banan rośnie w górę na drzewie, pojawia się na nim kwiat. A kiedy ten kwiat znika, maleńki czarny czubek jest tym, co po nim zostaje. Kiedy otwierasz banana na czubku, możesz łatwo zdjąć jego końcówkę i zjeść resztę. Kolejna korzyść z otwierania bananów we właściwy sposób!

Na szczęście faktyczne jedzenie banana nie zmieniło się; nadal możesz go jeść w dowolny sposób i nadal będzie smakował tak samo pysznie, jak wtedy, gdy otworzyłeś go na dole.

Przeczytaj także: W ten sposób upewnisz się, że twoje banany pozostaną świeże

Source: Eat this, Not that! | Image: Unsplash, Alex Gruber