Dowiedz się, kiedy naprawdę nie powinieneś pić napojów gazowanych

soda

W tym przypadku lepiej wybrać inną opcję

Wszyscy wiemy, że zawsze lepiej jest wypić szklankę wody zamiast napoju gazowanego, ale czasami po prostu miło jest ugasić pragnienie napojem gazowanym. Ale czy wiesz, że istnieje najgorsza pora dnia na wypicie zimnej coli? Dowiedz się więcej poniżej.

Najgorszy czas

Jeśli planujesz wyjść pobiegać lub jesteś chwile od rozpoczęcia intensywnego treningu, wypicie sody lub jakiegoś innego napoju gazowanego może nie być najlepszym pomysłem. Leslie Bonci, dietetyczka sportowa, która współpracuje z Kansas City Chiefs, mówi, że picie napojów gazowanych faktycznie odwadnia cię. Oznacza to, że jeśli próbujesz ugasić pragnienie przed treningiem, soda faktycznie pogorszy sytuację. „Nie powinieneś pić sody przed ćwiczeniami”, Bonci powiedziała Eat This! „Gaz może spowolnić 'opróżnianie jelit’, więc nie nawadniasz się tak skutecznie. Picie napojów gazowanych przed ćwiczeniami niekorzystnie wpływa na nawodnienie, ponieważ taki napój dłużej przechodzi przez przewód pokarmowy i trudniej dociera do mięśni.”

Dyskomfort

Oznacza to, że gdy wypijesz napój gazowany przed poceniem się, możesz odczuwać wzdęcia i ogólny dyskomfort. Ale jest jeszcze jedna pora dnia, która również jest uważana za zły moment na wypicie napoju gazowanego. Według Bonci, soda przed śniadaniem również nie jest najlepszym pomysłem. „Ogólnie rzecz biorąc, picie napoju gazowanego rano może oznaczać, że czujesz się pełny, zanim spełniłeś swoje wymagania dotyczące płynów”, mówi. „Ponieważ soda dłużej opuszcza żołądek, możesz czuć się pełny, a jeśli jest to pierwszy napój, który pijesz po przebudzeniu, to istnieje szansa, że możesz mieć trudności ze spożyciem innych płynów od razu i nawodnieniem się prawidłowo, a w niektórych przypadkach możesz odczuwać brak apetytu”.

Jeśli więc zastanawiasz się, czy otworzyć zimny napój gazowany, czy wypić szklankę wody, woda może być najbezpieczniejszą opcją. Zwłaszcza rano lub przed bieganiem.

Przeczytaj także: 15 przedmiotów codziennego użytku, które można wyczyścić colą

Source: Eat This! | Image: Unsplash, Felix Zhao