15 przedmiotów codziennego użytku, które można wyczyścić colą

Od muszli klozetowej po plamy na ubraniach

Kup colę do domu! Nawet jeśli nie jesteś fanem tego płynnego złota, napój ten można również wykorzystać jako środek czyszczący. Wysoka kwasowość coli sprawia, że doskonale nadaje się do czyszczenia artykułów codziennego użytku. Zebraliśmy listę.

1. Plamy po oleju

Twój samochód lub silnik przecieka? Może to przyczyniać się do powstawania brzydkich plam na podjeździe lub w garażu. Intensywne szorowanie nie będzie konieczne, jeśli polejesz plamę colą. Pozostaw na kilka godzin, a następnie po prostu przetrzyj mopem!

2. Ślady po długopisie

Niezależnie od tego, czy rozmazał ci się tusz podczas pisania, czy też twoje dzieci znów rysowały na dywanie, wszyscy znamy te irytujące ślady po długopisie. Na szczęście cola może pomóc również tutaj. Nalej odrobinę napoju na plamę i wetrzyj. Następnie użyj trochę wody z mydłem, a plama zniknie jak miękki śnieg na słońcu.

3. Czyszczenie toalety

Stara, ale złota rada: wlej pół butelki coli do toalety. Pozostaw na godzinę, a następnie spłucz. Pozbądź się wszelkich plam za pomocą szczotki toaletowej i voila, twoja toaleta będzie nieskazitelnie czysta.

4. Pozbywanie się rdzy

Małe zardzewiałe przedmioty możesz zostawić na noc w szklance coli. Następnego dnia wytrzyj je czystą szmatką, a zobaczysz, że będą błyszczeć jak nowe. Warto o tym wiedzieć także podczas czyszczenia roweru. Polej colą zardzewiałą ramę i po prostu ją przetrzyj.

5. Przypalone patelnie

Niechcący trochę za długo zostawiłeś posiłek na kuchence? Przez to patelnie mogą się nieładnie przypalić. Doczyszczenie ich wydaje się niemożliwe. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii, wylewając na patelnię puszkę coli. Postaw patelnię z powrotem na małym palniku i gotuj na wolnym ogniu przez godzinę. Następnie umyj patelnię jak zwykle, a brud będzie znacznie łatwiej odchodził.

6. Spleśniała fuga

Fuga między płytkami w łazience i kuchni może szybko stracić kolor. Często pojawia się brązowawa pleśń. Najlepiej byłoby pozbyć się jej tak szybko, jak to możliwe, ale szorowanie fug nie należy do ulubionych rozrywek. Będzie to o wiele łatwiejsze, jeśli wcześniej wetrzesz trochę coli w fugę. Pozostaw na kilka minut, a następnie wytrzyj do czysta twardą gąbką.

7. Śruby i nakrętki

Śruby i nakrętki w ścianach zardzewiały? Wyczyść je odrobiną coli. Spłucz wodą i ta-da, wyglądają jak nowe.

Chcesz wiedzieć, jakie inne przedmioty można wyczyścić za pomocą coli? Przeczytaj więcej na następnej stronie

Strona 1/2