Jak kroić buraki bez plamienia rąk

beets

Dzięki tym wskazówkom Twoje ręce nie będą w czerwonych plamach

Któż z nas nie kocha buraków? Ale zdecydowanie nie kochamy krojenia tych warzyw. Za każdym razem, gdy kroisz buraka, twoje ręce będą miały plamy. A zdecydowanie nie chcesz chodzić cały dzień, wyglądając jak wspólnik w jakiejś krwawej zbrodni. Jak więc kroić buraki bez plamienia rąk?

Rękawiczki

Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem, aby zapobiec poplamieniu rąk, jest noszenie rękawic. Jeśli założysz rękawice kuchenne podczas krojenia buraków, czerwony sok, który zwykle plami ręce, nie będzie w stanie dostać się do skóry. Może on jednak poplamić twoje rękawice, więc wybierz parę, za którą niekoniecznie przepadasz. I uważaj, kiedy zdejmujesz rękawiczki; jeśli dotkniesz czerwonych rękawiczek gołą skórą, mogą one nadal powodować plamy na Twoich rękach.

Dodatkową korzyścią z noszenia rękawiczek jest to, że mogą one pomóc w trzymaniu buraka podczas krojenia. Buraki mogą być bowiem śliskie!

Oliwa z oliwek

Innym sposobem na zapobieganie plamom jest posmarowanie rąk oliwą z oliwek przed rozpoczęciem krojenia. Wystarczy nałożyć trochę oliwy z oliwek na dłonie i pocierać je razem. Upewnij się, że pokryjesz całe dłonie. W ten sposób sok z buraków nie będzie miał szans! Minus tej metody: te śliskie buraki, o których wspominaliśmy wcześniej? Dzięki olejowi staną się jeszcze bardziej śliskie. Bądź więc ostrożny!

Cytryna i ziemniak

Jeśli pokroiłeś swoje buraki bez zachowania odpowiednich środków ostrożności, prawdopodobnie Twoje dłonie są całe pokryte czerwonymi plamami. Ale na szczęście jest kilka sposobów na pozbycie się tych plam! Możesz nałożyć na dłonie odrobinę soku z cytryny. To spowoduje, że sok z buraka ustąpi, przywracając naturalny kolor Twoim dłoniom. Jeśli masz suchą skórę lub dużo małych szczelin na rękach, możesz chcieć uniknąć tej metody.

Inną metodą jest pocieranie rąk ziemniakiem, pod bieżącą wodą. Ziemniak wchłonie sok z buraka i Twoje dłonie będą znów lśniły czystością!

Przeczytaj także: 5 prostych wskazówek, jak usunąć rdzawe plamy z ubrań i butów

Source: MAX Vandaag. America’s Test Kitchen | Image: Unsplash, Natalia Fogarty