Szaleństwo! To najdroższe produkty na świecie

Czy ktoś ma ochotę na tabliczkę czekolady za 450 euro lub arbuza za 6000 euro?

Wszyscy wiemy, że produkty takie jak kawior i trufle są drogie. Niektóre z nich idą jednak o krok dalej. Umieściliśmy kilka rzeczy z tej kategorii na naszej liście. Poniższe dziesięć produktów sprzedawanych jest w szalenie wysokich cenach. Makaron z białymi truflami nie będzie wyglądał tak źle, gdy następnym razem go zamówisz!

1. Mleko Nakazawa

Litr mleka Nakazawa kosztuje około 50 euro. Właśnie tak, imponująca cena za litr mleka. W sklepie spożywczym za tę samą cenę można dostać około 30 litrów mleka. Jednak mleko Nakazawa to nie byle jakie mleko. Pochodzi ono od japońskiej krowy, która jest dojona tylko raz w tygodniu o dokładnie zaplanowanej porze. Dzięki temu zawiera więcej melatoniny w mleku, co pomaga złagodzić stres.

2. Ostryga królewska z Coffin Bay

Na farmie w południowej Australii hodowane są najdroższe ostrygi na świecie. Ostryga z Coffin Bay rośnie około siedmiu lat i osiąga gigantyczne rozmiary. Często waży ponad kilogram. Ma wyjątkowy smak, a mięso jest jędrne i soczyste. Wynika to z wielkości i wieku skorupiaków. Za te specjalne ostrygi trzeba będzie zapłacić około 60 euro.

3. Wagyu

Wagyu to wyjątkowe mięso. Ma bogaty smak i wyjątkowo gładką konsystencję. Są nawet obiady Wagyu, w których mięso znajduje się w centrum uwagi. Wagyu występuje w różnych klasyfikacjach, od A do C. Kilogram Wagyu najwyższej klasy [czyli A – przyp. red.] będzie cię kosztować około 170 euro.

4. Matcha

Ten produkt być może brzmi trochę bardziej znajomo. Matcha to zielona herbata pochodząca z Japonii, którą można nabyć w kilku przedziałach cenowych. Skąd bierze się ta różnorodność cen? Tania matcha to często proszek, który jest używany jako barwnik do ciast lub lodów. Herbata matcha jest znacznie lepszej jakości, a najlepsza ma ceremonialną etykietę. Im bardziej zielona matcha, tym lepsza jakość i smak. Chcesz wybrać to, co najlepsze? Będziesz musiał sięgnąć głęboko do kieszeni. Pół kilograma Ceremonial Matcha kosztuje około 200 euro.

5. Czekolada To’ak

To najdroższe tabliczki czekolady na świecie. Dlaczego? Czekolada To’ak składa się w 73% z czystego kakao i jest w całości produkowana w Ekwadorze. Dojrzewa w starych beczkach po koniaku i whisky. Dzięki temu ma wyjątkowy smak, którego nie da się porównać z innymi czekoladami. Ciekawi cię, jak dokładnie smakuje? Za jedną tabliczkę będziesz musiał zapłacić 450 euro.

Chcesz dowiedzieć się o kolejnych pięciu drogich i szalonych produktach? Przeczytasz o tym na następnej stronie.

Strona 1/2