Oto znaki, że powinieneś wymienić swoje stare buty

shoes

Dowiedz się, kiedy pożegnać się z ulubioną parą butów

Niestety, nawet Twoje ulubione buty nie będą wieczne. Ale skąd wiesz, kiedy musisz wymienić buty, które nosisz? Podobno istnieje łatwy trik, dzięki któremu będziesz wiedział na pewno.

Kontuzje

Zdaniem podologa Jacqueline Sutera, chodzenie w starych butach nie jest dobrym pomysłem. To sprawi, że będziesz bardziej podatny na pewne urazy. „Kiedy podeszwy i pięty butów są zużyte, pięta stopy uderza o podłogę pod innym kątem, co powoduje, że możesz zranić kostki lub łatwiej upaść. W dłuższej perspektywie możesz nawet nabawić się zapalenia ścięgien lub bólu w biodrach, kostkach i plecach.” Tak więc upewnienie się, że zmieniasz swoje buty co jakiś czas jest nie tylko korzystne dla Twoich stóp, ale także dla całego fizycznego samopoczucia.

Dziesięć sekund

Ale skąd wiesz, kiedy nadszedł czas, aby pożegnać się z ukochanymi butami? Według dr Sutera, można dowiedzieć się, wykonując dziesięcio sekundowy test. „Jeśli umieścisz swoje buty na stole, możesz spojrzeć na ich grzbiety na poziomie oczu. Szukaj wszelkich oznak zużycia lub różnic między butami. Następnie odwróć buty, aby szukać pęknięć lub dziur w podeszwach butów.” Jeśli zauważysz którąś z tych rzeczy, czas się pożegnać, nawet jeśli to boli.

Napraw je

Jeśli pożegnanie się z butami to dla Ciebie zbyt wiele, możesz również dowiedzieć się, czy Twoje buty można jeszcze naprawić. Jest to najłatwiejsze w przypadku obcasów, butów lub traperów, ponieważ mają one twardszą podeszwę. „W przypadku trampek lub innych butów z bardziej miękką podeszwą, trudniej jest je naprawić” – mówi Sutera.

Nawet jeśli niektóre buty mogą być nie do uratowania, chodzenie w starych butach na dłuższą metę nie będzie korzystne dla twoich stóp ani ciała. A ta cena jest droższa niż zakup nowej pary butów sportowych.

Przeczytaj także: Jak czyścić biżuterię bez jej uszkadzania

Source: Marie Claire, Well + Good | Image: Unsplash, NordWood Themes