Proste wskazówki, które uchronią Cię przed zakupem niewłaściwych butów

wrong shoes

Dzięki tym wskazówkom nigdy nie kupisz butów, które są za małe lub powodują pęcherze!

Zakupy butów mogą czasami wydawać się uciążliwe. Trudno jest znaleźć buty, które pasują po prostu dobrze. A czasem wydaje Ci się, że znalazłeś idealne buty, a okazuje się, że nadal powodują pęcherze! Jak więc kupić odpowiednie buty dla swoich stóp?

Rozmiar buta

Jedną z najważniejszych rzeczy w zakupach obuwniczych, jest rozmiar buta. Ale czy wiesz, że prawdopodobnie nosisz zły rozmiar buta? Dr Cary Gannon, chirurg podiatryczny i założyciel Aila Cosmetics, powiedział Well + Good, że wiele osób, które odwiedzają jego biuro, nosi zły rozmiar buta. Dziewięćdziesiąt procent ludzi, których widzi, nosi buty, które są zbyt małe! I ty też możesz być w tej grupie osób. Ponieważ jesteśmy skłonni trzymać się tego samego rozmiaru buta, mimo że nasze stopy rosną tak samo jak reszta naszego ciała. Gannon powiedział: „Wraz z wiekiem nasze stopy zwiększają swój rozmiar i kształt, a więc zwiększa się rozmiar naszych stóp. Ciągle idziemy i kupujemy ten sam rozmiar, ale zapominamy, że z wiekiem zmienia się jakby wszystko w naszym ciele.”

Tak więc pierwszym krokiem jest określenie właściwego rozmiaru buta dla Ciebie!

Zakup buta

Następnym krokiem, po ustaleniu, czy nosisz odpowiedni rozmiar butów, jest wyjście i zakup pary wspierających i dobrze dopasowanych butów. I jest kilka sztuczek, które pomogą Ci to zrobić. Dr Doug Tumen, autor książki Ask the Foot Doctor: Real-Life Answers to Enjoy Happy, Healthy, Pain-Free Feet, powiedział Well + Good, że pora dnia ma znaczenie. Ponieważ twoje stopy puchną w ciągu dnia, but, który mógłby idealnie pasować rano, może być trochę za ciasny wieczorem. Dlatego zaleca, by na zakupy chodzić po południu: „…jeśli robisz zakupy późno w ciągu dnia, jest bardziej prawdopodobne, że będzie to prawdziwy rozmiar Twojej stopy”.

A kiedy już znajdziesz parę butów, która Ci się podoba, możesz zastosować niektóre z wymienionych poniżej metod, aby upewnić się, że jest to właściwa para dla Ciebie. Trumen nazywa je testem szczypania, gąbki, akordeonu i poruszania. Test szczypania jest wykonywany przez szczypanie pięty buta. Jeśli można ją ścisnąć, but prawdopodobnie nie jest zbyt wspierający. Przy teście gąbki, wykręcasz but jak gąbkę. A przy teście akordeonu zginasz buta na pół. Jeśli but potrafi zrobić którąś z tych rzeczy, to znaczy, że nie będzie dobrze wspierał stóp. Ostatnim testem jest test poruszania; jeśli nosisz buty, chcesz, aby twoje palce mogły się poruszać.

Z tymi wskazówkami, na pewno będziesz w stanie znaleźć parę butów, która pasuje do Ciebie idealnie!

Przeczytaj także: Te buty są najgorsze dla Twoich stóp według podologa

Source: Well + Good | Image: Unsplash, Shlomi Platzman