Te buty są najgorsze dla Twoich stóp według podologa

shoes feet

Zaskakujące jest to, że nie są to buty na wysokim obcasie

Zazwyczaj, jeśli zapytałbyś ludzi o najgorszy rodzaj obuwia, obcasy znalazłyby się na szczycie listy. Są niewygodne i najwyraźniej wiążą się z wieloma potencjalnymi zagrożeniami. Ale czy wiesz, że niektóre buty są jeszcze gorsze niż wysoki obcas? Według podologa, są to niektóre buty, które są jeszcze gorsze dla twoich stóp.

Brak wsparcia

Najgorszym typem buta do noszenia jest… halówka. Według Miguela Cunha, DPM, założyciela Gotham Footcare, buty, które są całkowicie płaskie, nie zapewniają stopom wystarczającego wsparcia. Powiedział Well and Good, że halówki mogą prowadzić do „pronacji i załamania łuku”. To może ostatecznie prowadzić do czegoś, co nazywa się szyną piszczelową, bólu kolana, a nawet bólu pleców. To jest zła wiadomość dla ludzi, którzy kochają halówki i klapki. Ale na szczęście są pewne wyjątki. Jeśli chcesz nadal nosić halówki, Cunha zaleca noszenie pary z wyższym klinem (3/4 cala). To obniży obciążenie, które umieszczasz na swojej pięcie Achillesa. Albo przełącz się na sandały! W ten sposób twoje stopy mogą oddychać bez dyskomfortu.

Inne buty

Ale halówki nie są jedynymi „złymi” butami. Inne buty, które są uważane za najgorsze, to trampki (te trampki, które wyglądają jak skarpetki i rzeczywiście dają poczucie noszenia jedynie skarpetek), płaskie buty, buty kowbojskie i buty do kostki ze szpilkami. Tego typu buty mogą powodować różne problemy, takie jak zwichnięcia kostki, palce młotkowe, nerwiaki oraz bóle kolan i pleców. Wszystko to spowodowane jest brakiem wsparcia lub kształtem buta, który wymusza na stopach nienaturalną pozycję.

Kiedy nosisz buty, chcesz, aby były one wspierające. I chcesz, aby Twoje palce otrzymały całą przestrzeń, której potrzebują. Inną rzeczą, która może być warta sprawdzenia, jest to, czy nosisz właściwy rozmiar buta. Dr Cary Gannon, chirurg podologiczny i założyciel Aila Cosmetics, powiedział Well and Good, że dziewięćdziesiąt procent ludzi, których widzi w swoim biurze, nosi zły rozmiar buta.

Przeczytaj także: Oto znaki, że powinieneś wymienić swoje stare buty

Source: Well and Good | Image: Unsplash, Jason Briscoe