14 sposobów na wykorzystanie woreczków strunowych

To więcej niż myślisz

Są idealne: przezroczyste woreczki z zamknięciem strunowym, powszechnie znane jako woreczki strunowe. Występują w nieskończonej liczbie wariacji, od dużych po małe. Prawdopodobnie już ich używasz w kuchni, ale czy wiesz, że można je stosować w wielu innych miejscach? Oto kilka przydatnych wskazówek.

W podróży

Podróżom często towarzyszy stres związany z pakowaniem. Poniższe wskazówki mogą uratować życie podczas pakowania, ale także w samym miejscu wypoczynku. Wszystko, czego potrzebujesz, to zwykłe woreczki strunowe.

1. Ważne dokumenty

Umieść wszystkie ważne dokumenty, takie jak paszporty i bilety, w woreczku strunowym. Często tego typu dokumenty należy okazywać w trakcie podróży, więc dobrze jest mieć wszystko pod ręką. Dodatkowa zaleta: w woreczku nic się nie wybrudzi.

2. Nic się nie brudzi

Szampon, żel pod prysznic i krem do opalania, czyli rzeczy, bez których nie da się obejść. Niestety są to produkty bardzo wodniste i dlatego łatwo przeciekają. Dlatego też płynne kosmetyki należy umieścić w woreczku strunowym. W przypadku wycieku nie będziesz mieć wiele do sprzątania.

3. Zorganizuj walizkę

Stwórz najlepiej zorganizowaną walizkę, wkładając ubrania do większych woreczków strunowych. Skarpetki razem, bielizna razem, stroje kąpielowe razem… Po wakacjach plastikowe torebki nadadzą się również idealnie na brudną bieliznę.

4. Piasek i woda

Zabierz ze sobą kilka dodatkowych woreczków strunowych, ponieważ przydadzą się one również na wakacjach. Na przykład, gdy idziesz na plażę, możesz schować cenne przedmioty w jednym z nich. W ten sposób zapobiegniesz zasypaniu wszystkiego piaskiem podczas wspaniałego dnia na plaży. Później możesz oczywiście włożyć do woreczka również mokry strój kąpielowy i ręczniki.

W domu

Woreczki strunowe przydają się nie tylko w podróży, ale także przez cały rok w domu.

5. Drobiazgi

Woreczki strunowe są idealne do przechowywania drobiazgów. Mamy tu na myśli kolczyki, spinacze do papieru, a nawet drobne. W ten sposób drobiazgi można ładnie uporządkować i łatwo znaleźć, zamiast mieszać wszystko.

6. Pasujące części

Czy często gubisz części, które do siebie pasują? Problem odejdzie do przeszłości, jeśli umieścisz te rzeczy w woreczku strunowym. Mamy tu na myśli puzzle, klocki Lego i materiały do rękodzieła.

7. Ładowarki

Dziś w domach mamy pełno urządzeń elektronicznych. Wszystkie wymagają ładowania, dlatego prawdopodobnie masz górę ładowarek, które zawsze są w jakiś sposób poplątane. Ten problem wkrótce odejdzie do przeszłości, jeśli będziesz przechowywać każdą ładowarkę w małym woreczku strunowym.

8.Okład z lodu

Obyś nie musiał ich potrzebować, ale okłady z lodu zawsze dobrze mieć. Można je łatwo zrobić samodzielnie, wkładając mokrą gąbkę lub myjkę do woreczka. Przed całkowitym zamknięciem woreczka wyciśnij z niego jak najwięcej powietrza. Włóż do zamrażarki i już jesteś przygotowany na wszystko.

Zastanawiasz się, jak możesz wykorzystać woreczki strunowe w kuchni? Przejdź do kolejnej strony.

Strona 1/2