6 poniższych wskazówek pozwoli ci szybko pozbyć się zaparowanych szyb w samochodzie

Dzięki nim możesz bezpiecznie wrócić na drogę

Jeśli często jeździsz, wiesz, o czym mowa: przednia szyba paruje zaraz po uruchomieniu samochodu. Jest to oczywiste, zwłaszcza gdy na zewnątrz robi się coraz chłodniej i wilgotniej. Zimne powietrze zatrzymuje mniej wilgoci niż ciepłe powietrze. Mimo wszystko chcemy jak najszybciej pozbyć się zaparowanych okien, aby móc bezpiecznie wrócić na drogę. Poniższe 6 wskazówek w tym ci pomoże.

1. Wyczyść maskownicę w samochodzie

Ważne, aby kratownica wlotu powietrza w samochodzie była czysta. Często zatykają się one z powodu brudu i liści. Jeśli woda deszczowa nie może swobodnie spływać, jest duża szansa, że znajdzie się w samochodzie. Tego jednak nie chcemy, ponieważ oznacza to zaparowane szyby.

2. Włącz ogrzewanie i otwórz okna

Nie ustawiaj wentylacji na tryb recyrkulacji, ale upewnij się, że wentylacja jest otwarta. Jeśli tego nie zrobisz, samochód nie odpowietrzy się. Włącz ogrzewanie, ponieważ ciepłe powietrze pochłania więcej wilgoci niż zimne. W międzyczasie otwarcie okien może pomóc w odprowadzaniu wilgoci.

3. Włącz klimatyzację

Większość ludzi włącza klimatyzację wyłącznie w celu chłodzenia w ciepłe letnie dni. Funkcja ta może być jednak również przydatna zimą. Klimatyzacja jest skuteczniejszym sposobem na pozbycie się wilgotnego powietrza niż włączenie ogrzewania. Dobrze jest od czasu do czasu włączać klimatyzację, by zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i gromadzeniu się bakterii.

Przeczytaj więcej przydatnych wskazówek na następnej stronie.

Strona 1/2