Czy wiesz, że źle nalewasz oliwę z oliwek?

nalewanie oliwy

Ta oto sztuczka znacznie to ułatwi

Oliwa z oliwek jest zdrowa i smaczna. Można jej użyć do przygotowania pysznych potraw, a mała kapka może sprawić, że sałatki będą o wiele bardziej apetyczne. Czasami jednak po prostu zdarzy się nalać trochę zbyt entuzjastycznie i cały posiłek pływa w oleju. Na szczęście dzięki tej sztuczce już nigdy się to nie powtórzy.

Niezdarność

Precyzja ma znaczenie, gdyż nieostrożność podczas gotowania może mieć tragiczne konsekwencje. Każdemu zdarzyło się kiedyś spędzić godzinę w kuchni, przygotowując pyszny posiłek, a następnie przypadkowo dodać za dużo jakiegoś składnika. W takim wypadku nie da się zrobić nic innego, jak zacząć wszystko od nowa. Szkoda, dlatego warto zrobić wszystko, aby uniknąć tego rodzaju sytuacji.

Proste rozwiązanie

Pewna TikTokerka i kucharka-amatorka o nicku MamaB zbyt entuzjastycznie obchodziła się ze składnikami. Często zdarzało się jej beztrosko obracać butelką oliwy z oliwek i wlać całą jej kałużę do jedzenia. Szkoda oliwy i zdrowia, bo choć odrobina nie zaszkodzi, produkt ten to bomba kaloryczna, co może mieć znaczenie, jeśli przykładasz wagę do tego, co jesz.

Na szczęście znalazła łatwe i wygodne rozwiązanie, które na dobre położyło kres problemom. Była tak podekscytowana swoim pomysłem, że postanowiła podzielić się nim z resztą świata na TikToku. Szybko okazało się, że nie tylko ona ma problemy z dolewaniem za dużej ilości oliwy. W niedługim czasie jej wideo zyskało 11 milionów wyświetleń!

Ciekawi cię, co to za rozwiązanie? Kontynuuj czytanie na następnej stronie.

Strona 1/2