Dzięki tym 3 wskazówkom, możesz z łatwością otworzyć wszystkie słoiki

jars

Oszczędzi to wielu kłopotów i frustracji!

Prawdopodobnie zdarzyło ci się to: kupujesz słoik i właśnie wtedy, gdy potrzebujesz go użyć, nie jesteś w stanie go otworzyć. Starasz się ze wszystkich sił, ale nie jest to możliwe. Jeśli doświadczyłeś tego, to z pewnością wiesz jak jest to frustrujące. Ale z tymi wskazówkami, będziesz w stanie otworzyć każdy słoik, w każdej chwili!

Proste metody

Nawet jeśli niektóre słoiki mają już pewne pomocne systemy w miejscu, aby ułatwić ich otwarcie, wiele słoików nadal trzeba otworzyć „stary sposób”. A ponieważ nie wszyscy mamy siłę podobną do Hulka, aby samodzielnie otworzyć słoiki, polegamy na łatwych metodach, takich jak te, aby nadal móc otworzyć słoik.

1. Rękawice

Jeśli chcesz otworzyć słoik, potrzebujesz tarcia. A twoje ręce mogą być po prostu zbyt śliskie. Zwłaszcza jeśli próbowałeś otworzyć słoik przez ponad dziesięć minut i twoje ręce spociły się z tego powodu. Załóż więc gumową rękawicę i spróbuj otworzyć słoik w ten sposób. Zauważysz, że masz lepszą przyczepność i być może uda Ci się łatwiej otworzyć słoik. Jeśli nie masz gumowych lub lateksowych rękawic, możesz użyć wilgotnego ręcznika. Po prostu trochę zmocz ręcznik, złóż go wokół pokrywy słoika i spróbuj go otworzyć.

2. Ciepła woda

Inną metodą, która może zadziałać, jest zastosowanie ciepłej wody. Wystarczy trzymać słoik pod bieżącą ciepłą wodą. Upewnij się, że woda obejmuje cały słoik. Ze względu na ciepło wody, pokrywka się poluzuje i będziesz mógł ją przekręcić. Możesz również zastosować tę metodę, umieszczając słoik do góry nogami w małej misce z gorącą wodą. Pozwól mu się trochę namoczyć, a następnie wyjmij słoik. Ciepło sprawi, że pokrywka się poluzuje i będziesz mógł ją otworzyć bez problemu.

3. Inne triki

Jeśli uważasz, że wymienione wyżej metody są zbyt kłopotliwe, możesz również użyć odrobiny siły, aby zdjąć pokrywkę. Wystarczy kilka razy uderzyć w dno słoika, trzymając go jednocześnie. W ten sposób ciśnienie pod pokrywką narasta i możesz złamać pieczęć. Możesz również złamać pieczęć, wbijając płaski przedmiot, taki jak nóż do masła, pod krawędź pokrywki i podnieść ją.

Dzięki tym sztuczkom wszyscy będą przychodzić do ciebie, gdy będą potrzebowali otworzyć swoje słoiki. A Ty będziesz czuł się dzięki temu niezwyciężony!

Przeczytaj także: Cierpisz na bóle stawów? Wypróbuj tę prostą sztuczkę, aby z tym walczyć

Source: Tipnut | Image: Unsplash: Micah Tindell