Oto dlaczego nie powinno się używać klimatyzacji w samochodzie

samochodzie

Ma ona sporą wadę

W niektórych ciepłych krajach większość domów ma klimatyzację, jednak nie jest to standardem w każdym domostwie czy państwie. Samochody natomiast są coraz częściej w nią wyposażone, co większość ludzi z wdzięcznością wykorzystuje w szczególnie upalne dni. Bez wątpienia zapewnia chłód i komfort, ale ma też sporą wadę.

Może ona nawet spowodować, że nie będziesz chcieć włączać klimatyzacji…

Brak klimatyzacji

Zanim jednak przyjrzymy się tej wadzie, porozmawiajmy najpierw o tym, jak się ochłodzić, gdy nie masz klimatyzacji w samochodzie lub jeśli nie chcesz jej włączać. Oto kilka doskonałych wskazówek:

  • Mokre myjki: Powieś kilka mokrych ściereczek przed dmuchawami w samochodzie. Powietrze wydobywające się z nich będzie znacznie chłodniejsze.
  • Mokre włosy: Z mokrymi włosami skóra głowy znaczniej lepiej będzie się chłodzić. Dzięki temu spadnie temperatura całego ciała.
  • Kostki lodu: Umieść małą miskę lub pojemnik wypełniony kostkami lodu na podłodze samochodu. Dzięki nim wentylacja będzie nadmuchiwała chłodniejsze powietrze w całym samochodzie.
  • Butelki wody: Zmrożona butelka wody może się przydać na wiele różnych sposobów. Użyj jej jak powyżej zamiast kostek lodu lub zawiń w ręcznik i umieść na szyi, jeśli musisz długo czekać w korku. Gdy lód się rozpuści, będziesz mieć świeżą, zimną wodę do picia!

Chcesz wiedzieć, co jest wielką wadą klimatyzacji? Aby się dowiedzieć, przejdź do następnej strony!

Strona 1/2