Wlała pół litra coli do toalety, stała się przedziwna rzecz! Wypróbuj sam!

litra coli toalety

Cola to Twoja pomoc domowa

Cola to nie tylko orzeźwiający napój, można ją również wykorzystać do wielu innych celów. Większość ludzi wie, że działa na przykład również na rdzę. Czy wiesz jednak, że ten brązowy słodki napój może także pomóc przy użądleniu meduzy? Co więcej, może być stosowany przy wielu innych irytujących dolegliwościach. Coli można nawet używać do pozbycia się gumy do żucia z włosów. Czy wiesz, że w XIX wieku Coca-Cola została wynaleziona przez farmaceutę?

John Pemberton, farmaceuta, wynalazł ją w 1886 roku. Była ona pochodną napoju alkoholowego Vin Mariani. Pemberton opracował colę, którą nazwał Pemberton’s French Wine Coca. Kiedy alkohol został zakazany w stanie Atlanta w 1886 roku, w którym mieszkał John Pemberton, zamiast wina wlał syrop cukrowy i nazwał napój Coca-Cola.

Napój trzeba było rozcieńczać wodą. Sprzedawano go w dzbankach. Później słodki syrop zmieszano z wodą gazowaną i tak powstał napój, który znamy dzisiaj.

Liczba jego genialnych zastosowań jest nieskończona. Może pomóc w domu i zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Na następnej stronie znajdziesz przydatny film, który wyjaśnia, w jaki sposób można używać coli do czyszczenia toalety. Brzmi dziwnie, ale jeśli jesteś ciekawy, obejrzyj film na następnej stronie!

Strona 1/2