Oto sposób na utrzymanie chłodu wewnątrz domu bez klimatyzacji, serio! To po prostu genialne!

Czy w twoim domu bywa gorąco jak w piecu?

W czasie upałów temperatura doskwiera nam nie tylko na zewnątrz; wnętrze twojego domu również staje się coraz gorętsze. W budynku z odpowiednią izolacją idzie jeszcze przeżyć, ale co począć, gdy temperatura w środku zaczyna sprawiać, że czujemy się jak w saunie? Jeśli zarywasz całe noce z powodu gorąca, a potem za dnia snujesz się po kątach niczym zombie z druzgocącym bólem głowy, to z pewnością zrobisz wszystko, żeby ochłodzić klimat wokół siebie. Na całe szczęście mamy dla ciebie sztuczkę, której działanie zostało potwierdzone. Zbudujesz swój własny klimatyzator z wiatraka.

Sauna

Wyobraź sobie, że spędzasz upalny dzień w pracy, a potem wracasz do domu, gdzie jest jeszcze gorzej, leje się z ciebie jak z kranu i masz wrażenie, że znajdujesz się w saunie. Właśnie taki klimat obecnie panuje w większości domostw. Wiadomo, można się stosować do ogólnych zaleceń, nie otwierać okien i zaciągnąć zasłony, ale tak na dobrą sprawę to nie zawsze zdaje egzamin. Montaż klimatyzacji to z pewnością bardziej efektywne rozwiązanie, nie mniej jednak przy okazji skutecznie odchudza portfel. Głowa do góry! Mamy dla ciebie świetną poradę: oszczędną i niebywale wydajną!

Wiatrak

Wszystko, czego potrzebujesz to wiatrak i dwie butelki zamrożonej wody. Warto posiadać wentylator, aczkolwiek jego działanie polega na rozdmuchiwaniu rozgrzanego już powietrza po całym pokoju, w efekcie czego nie następuje rzeczywisty spadek temperatury. Podmuch wiatraka przynosi ulgę, kiedy twoja skóra zalewa się potem, wtedy można odnieść wrażenie, jakby w pomieszczeniu zrobiło się chłodniej. Spryskując swoje ciało wodą lub kładąc na sobie mokry ręcznik, dodatkowo spotęgujesz ten efekt.

Aby wzmocnić działanie wiatraka, możesz zrobić swój własny system klimatyzacji, korzystając z dwóch butelek zamrożonej wody. Przejdź do następnej strony i dowiedz się, jak tego dokonać.

Stronie 1/2