Oto powód, dla którego zawsze powinno się wkładać monetę do zamrażarki przed wyjazdem na wakacje!

monetę

Wyjeżdżasz na urlop? Zamroź monetę!

Ile razy po powrocie z wakacji zauważyłeś, że twój budzik elektroniczny wskazuje nieprawidłową godzinę? Prawdopodobnie jest to skutek przerwy w dostawie prądu podczas twojej nieobecności. Takie zdarzenia mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Poczekaj chwile… a jeśli nie masz cyfrowego budzika, to skąd w ogóle będziesz wiedzieć o ewentualnej przerwie w zasilaniu?

Przerwa w dostawie prądu to jeszcze nie koniec świata, ale może urządzić Sajgon w twojej zamrażarce.

Wakacje

Zanim wyruszysz na wakacje, są setki rzeczy, których trzeba dopilnować. Ktoś będzie musiał karmić twojego zwierzaka, kosztowności powinny zostać odpowiednio zabezpieczone, a cały dom trzeba zamknąć na ostatni spust, aby do środka nie dostał się żaden złodziej. Pamiętałeś, żeby zakręcić gaz? Przykręciłeś termostat? Jest całe mnóstwo rzeczy do zapamiętania, aż głowa pęka! W każdym razie musisz to wszystko wziąć pod uwagę przed udaniem się na zasłużony odpoczynek. Z myślą o twoim spokoju ducha, przedstawiamy ci sztuczkę z monetą w zamrażarce.


Przerwa w dostawie prądu

Z pewnością po powrocie z wakacji nie raz zauważyłeś, że twój budzik elektroniczny wskazuje nieprawidłową godzinę, co świadczy o przerwie w dostawie prądu w czasie twojej nieobecności. Tak na dobrą sprawę skąd miałbyś wiedzieć o tym fakcie, jeśli w twoim domu nie znajduje się żaden cyfrowy budzik? Co takiego złego jest w braku zasilania, w trakcie twojego urlopu? Cóż, w przypadku gdy przerwa w dostawie rozciąga się w czasie, twoja zamrażarka się rozmrozi. Pożywienie znajdujące się w środku się ogrzeje, co z kolei spowoduje rozwój bakterii. Szczególnie tyczy to się produktów mięsnych, których spożycie może być fatalne w skutkach dla twojego zdrowia. Nie dość, że mięso, które zostało rozmrożone i zamrożone ponownie, smakuje jak podeszwa, to dodatkowo zawiera ono pałeczki E. Coli lub bakterie wywołujące salmonellę. 


Odtajanie

No cóż, rozmrożona zamrażarka to nie powód do radości. Mięso, które było tam przechowywane, jest w stanie wywołać chorobę. Być może inne produkty nie przyniosą tych samych skutków, nie mniej jednak ich walory smakowe zdecydowanie stracą na wartości. Lody zamienią się w kule lodowe, pozbawione głębszego smaku. Wracając do naszej sztuczki, o co chodzi z tą monetą w zamrażarce? Wszystko zostało wyjaśnione na następnej stronie.

Stronie 1/2