Powód, dla którego należy trzymać kluczyki do samochodu przy głowie, aby uzyskać większy za-sięg

Dziwne, ale prawdziwe!

Czy zdarzyło Ci się zapomnieć, gdzie zaparkowałeś samochód? Jeśli tak, rozwiązaniem są zdalne kluczyki. Trzymając kluczyk w powietrzu i ustawiając go w kierunku różnych samochodów, możesz rozpoznać dźwięk własnego samochodu. Czy wiesz jednak, że trzymając go przy głowie, zwiększasz jego zasięg? Jakkolwiek niewiarygodnie to brzmi, okazuje się prawdziwe!

Trzymaj kluczyki do samochodu przy głowie

Trzymanie kluczyków do samochodu przy głowie, aby uzyskać większy zasięg? Choć może to zabrzmieć szalenie, to nie mit. Sygnał kluczyków można wzmocnić własną głową. Jak to możliwe? Jak wyjaśnia profesor Roger Bowley z Nottingham University, to z powodu dużej ilości wody w głowie. Mówiąc prościej, duża ilość wody w głowie pomaga wzmocnić fale elektromagnetyczne wychodzące z kluczyków.

Wzmocnienie fal elektromagnetycznych

Wszystko jest wyjaśnione w jednym z filmów brytyjskiego uniwersytetu na YouTubie. Eksperci wyjaśniają, że nasza głowa składa się w 80 procentach z wody. Zjawisko oscylacji powstaje, ponieważ pole elektromagnetyczne może oddzielić dodatni i ujemny ładunek cząsteczek wody. Drgania powodują, że fale elektromagnetyczne rozprzestrzeniają się dalej niż tylko w kluczyku samochodowym.

Chcesz wiedzieć, jak zastosować tę sztuczkę? Przeczytaj więcej na następnej stronie.

Strona 1/2