Siedem nieoczekiwanych rzeczy, które możesz zrobić z wazeliną

vaseline

To coś więcej niż tylko krem nawilżający!

Bardzo rozpoznawalny niebiesko-biały słoik, który jest obecny na prawie każdej półce w łazience, jest idealny dla suchych rąk podczas zimnych dni. Ale istnieją inne zastosowania tego kremu, które być może nigdy nie przyszły Ci do głowy. Przeczytaj, aby poznać siedem innych sposobów na wykorzystanie wazeliny.    

Rozdwojone końcówki

Zimna pogoda nie oznacza tylko zimnych dłoni i stóp, oznacza również, że Twoje włosy będą cierpieć: jest to sezon rozdwojonych końcówek i rozmytych, elektryzujących się włosów. Nie musisz jednak wydawać mnóstwa pieniędzy na drogie odżywki, aby nawilżyć swoje włosy: odrobina wazeliny na końcówki włosów pomoże Ci pozbyć się łamania i niechcianego rozdwajania się włosów. Tanie i proste rozwiązanie, dzięki któremu Twoje włosy będą wyglądać zdrowo przez całą zimę!

Ochrona perfum

Jeśli lubisz ładnie pachnieć, ale nienawidzisz faktu, że musisz ponownie zastosować perfumy lub wodę kolońską co kilka godzin, pokochasz to. Jeśli posmarujesz skórę odrobiną wazeliny przed spryskiwaniem, krem sprawi, że perfumy nie będą wsiąkać w skórę. Oznacza to, że zapach pozostanie na dłużej i nie musisz stosować więcej, aby utrzymać kwiecistą świeżość zapachu.

Skrzypiące zawiasy

Skrzypiące drzwi doprowadzają Cię do szału? Już nie! Aby zapobiec skrzypieniu zawiasów, możesz posmarować je odrobiną wazeliny. W sam raz, gdy nie masz pod ręką WD-40. To rozwiąże problem trzeszczenia i skrzypienia, a tym samym ochroni Twoją psychikę.

Plamy na butach

Aby usunąć plamę z podeszew butów, użyj wazeliny. Jeśli właśnie kupiłeś ładnie wyglądającą parę butów, plama na podeszwie może zniszczyć Twoje nowe mokasyny. Jeśli nałożysz na plamę odrobinę wazeliny, możesz wyczyścić but i sprawić, by znów wyglądał jak nowy.

Kolczyki

Jeśli nie nosisz często kolczyków, założenie ładnej pary na wieczorne wyjście może zaszkodzić. Zwłaszcza jeśli minęło trochę czasu, odkąd ostatnio je nosiłaś. Wazelina jest twoim przyjacielem: nałożenie odrobiny wazeliny na płatki uszu przed założeniem kolczyków sprawi, że cała ta męka stanie się o wiele przyjemniejsza.

Lakier do paznokci

Dla osób, które same stosują lakier do paznokci, otwieranie i zamykanie małych buteleczek może być nieco kłopotliwe: lakier utknął wewnątrz pokrywki lub na zewnątrz butelki, co utrudnia przykręcenie lub odkręcenie pokrywki. Jeśli nałożysz odrobinę wazeliny na krawędź butelki, nie będziesz miała problemów z jej otwarciem przy następnym użyciu. Kolejny zaskakujący sposób, w którym wazelina może pomóc Ci uniknąć frustracji.

Peeling

Wazeliny można również używać jako peelingu do skóry. Wszystko czego potrzebujesz to słoik wazeliny i odrobina soli morskiej. Nie musisz kupować drogich peelingów, aby uzyskać jedwabiście miękką skórę.

Przeczytaj także: Od Drobnych Poprawek do Poważnych Napraw – 15 Produktów do Użytku Domowego, które Spełnią Wszystkie Potrzeby Twojego samochodu

Source: NSMBL, Libelle | Image: Pexels, Towfiqu Barbhuiya