Sprytne zastosowania maści Vicks VapoRub

Ten mały niebieski słoiczek przydaje się do wielu rzeczy!

Bierze cię przeziębienie? Vicks VapoRub może pomóc trochę łatwiej oddychać. Czy wiesz jednak, że maść mentolową możesz użyć do wielu innych rzeczy?

Wiele artykułów do sprzątania, ogrodnictwa i kuchni można wykorzystać do celów innych niż te, do których zostały one pierwotnie zaprojektowane. Jednym z przykładów jest maść do wymion, a także zmywacz do paznokci, czy nawet cola. Ten popularny napój może być stosowany do czyszczenia wielu rzeczy. Do listy tej można dodać również Vicks VapoRub. Większość ludzi używa maści mentolowej do złagodzenia objawów przeziębienia, jednak można ją również stosować do innych celów.

Ból mięśni

VapoRub jest dobra nie tylko na udrożnienie dróg oddechowych, ale także do łagodzenia bólu mięśni. Według Narodowego Instytutu Zdrowia mentol jest skutecznym środkiem przeciwbólowym. Polecają ją również lekarze z Mayo Clinic. Według nich mentol ma właściwości chłodzące. Dlatego maść mentolową można nałożyć na skórę, aby schłodzić obolałe mięśnie.

Leczenie grzybicy paznokci

Zmagasz się z grzybicą paznokci? Pomocna może okazać się Vicks VapoRub. Badania z 2011 roku wykazały, że pomaga ona zwalczać infekcje grzybicze. W badaniu tym 18 osób z grzybicą nakładało maść na paznokcie przez 48 tygodni. 5 uczestników całkowicie pozbyło się dolegliwości, 10 zauważyło znaczną poprawę, a 5 nie zauważyło żadnej zmiany.

Rozstępy

Wielu ludzi ma rozstępy, nie ma się czego wstydzić. Niektóre osoby jednak wolałyby się ich pozbyć. Chociaż nie ma rzeczywistych dowodów na to, że VapoRub pomaga pozbyć się tak zwanych tygrysich pasów, często się go do tego celu stosuje. Nawet jeśli nie działa, nie powoduje żadnych szkód.

Zastanawiasz się, do czego jeszcze można wykorzystać Vicks VapoRub? Kontynuuj czytanie na następnej stronie.