Włamywacze używają tej sprytnej sztuczki, aby dowiedzieć się, czy jesteś w domu

włamywacze

Włamywacze znaleźli sprytny sposób, aby dowiedzieć się, czy jesteś w domu

Każdego lata wszyscy ostrzegają się nawzajem, że nie powinno się ogłaszać w mediach społecznościowych terminów swoich urlopów. Włamywacze mogą obserwować profile na Facebooku lub Instagramie i dowiedzieć się w ten sposób, kiedy Cię nie będzie przez dłuższy czas. W ten sposób wiedzą dokładnie, kiedy na pewno ich akcja się uda. Teraz jednak mają inny sposób, aby dowiedzieć się, kiedy właściciela nie ma przez dłuższy czas…

Być może nie zawsze zdajesz sobie sprawę z tej podstępnej sztuczki.

Dziurka od klucza

Według irlandzkiej gazety włamywacze coraz częściej używają taśmy samoprzylepnej, aby dowiedzieć się, czy gospodarze przebywają poza domem przez dłuższy czas. W przypadku tej podstępnej sztuczki włamywacz przykleja niewielki kawałek taśmy klejącej do dziurki od klucza w drzwiach wejściowych domu. Chociaż można zdecydowanie dostrzec taśmę samoprzylepną, gdy się na nią zwraca uwagę, łatwo ją przeoczyć, szczególnie osobom starszym.

Taśma samoprzylepna

Kiedy włamywacze po powrocie zauważą, że taśma klejąca zniknęła, wiedzą, że w międzyczasie ktoś przyszedł do domu. Kiedy natomiast nadal się tam znajduje, wiedzą, że w domu od jakiegoś czasu nikogo nie było. W ten sposób są w stanie oszacować, jak długo i jak często gospodarze są poza domem. Mogą wykorzystać te informacje, kiedy decydują, czy włamać się do domu.

Strona 1/2